• Captain America
    13.4k
    Ajd, ako nemaš pristup na neku bazu tipa Scopus, WoS, odi na neku besplatnu bazu tipa Google scholar i upiši Ivermectin cancer, Ivermectin denge, Ivermectin hepatitis, Ivermectin zika, itd...pa vidi rezultate.Patak

    Vidim da pratiš radove. Scihub će ti otključat većinu premium članaka, a Pubmed je najpouzdaniji za medicinsku tematiku.

    https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35353979/ Novi rad baš za covid koji nije dokazao pomoć oboljelima.

    Bacio sam pogled na hepatitis. Dokazano je da priječi replikaciju, doduše E tipa koji je prilično rijedak.
  • Patak
    2.2k
    Pa pratim malo jer je korona svima promijenila život na neki način pa zato. Ovaj rad kojeg si naveo je studija iz Together trialsa, koji navodno ima ozbiljne mane. Ovdje su pobrojane...

    https://c19ivm.org/togetherivm.html

    Važnije su meta studije koje analiziraju sve dostupne pojedinačne studije. Mislim da je najvažnija ona od Tess Lawrie. Ili ona od Yale profesora Allesandra Santina

    Ali evo dosta smo off topic pa ja stajem, iako mi je drago da smo malo razmijenili mišljenja.
  • The Undertaker
    4k
    Jedno pitanje vezano za ivermektin. Koliko znam, liječenje covida sa ivermektinom nije dio službenog protokola u nijednoj zemlji. Zašto, ako studije pokazuju drugačije?
  • Captain America
    13.4k
    Dosta su rigorozne studije koje treba provest prije široke upotrebe lijeka i uvrštavanje istih u smjernice. Imaš masu manjih istraživanja koje nude optimistične rezultate pa kad se krene u široko provođenje istraživanja ispostavi se da lijek ima nuspojave, da je napravljena greška u samom odabiru ciljane grupe ili krivi izračun, manipulacija podacima... Možda ivermektin i bude široko korišten u budućnosti, al zasad se nitko ne usudi preuzet rizik i liječit ljude s nečim za što ne postoje čvrsti dokazi da djeluje. Sve je sažeto u onoj popularnoj kratici EBM (evidence based medicine).
  • Jura
    210
    Sa covid potvrdama su doktori i ostalo medicinsko osoblje ulazili kod bolesnih baka i djedova i prenosili im virus. Danas kada se već dugo zna da i cijepljeni prenose virus, ne mogu vjerovati da netko opravdava te fašističko komunističke potvrde
  • The Undertaker
    4k
    Od toga se odstupilo kod covid cjepiva zbog hitnosti situacije. Slično je bilo i za druge lijekove korištene u terapiji. Jednostavno nije bilo dovoljno vremena da se prođu sva ispitivanja. Zašto je baš ivermektin iznimka?
  • serbus
    3.5k
    Tek nam slijedi epidemija umiranja srednje populacije kroz par godina zbog ove plandemije...

    Otkriveni rakovi pali za 50% zadnje dvije godine., zbog još manjeg kretanja većina je dobila desetke kila što će utjecati na srce i krvne žile itd.... najgore tek dolazi kao posljedica fokusa na samo jednu bolest....
  • Captain America
    13.4k
    Ja ih ne opravdavam već samo kažem zašto su uvedene. Htjelo se stimulirat ljude na cijepljenje i ovo je bilo "najlakše" jer si opet imao drugu opciju plaćat testove što mnogima nije bilo priuštivo. Svaki dan sam bio u bolnici, jedan jedini put su me tražili covid potvrdu na ulasku tako da se moglo i bez njih uć.

    Dostupni podaci su pokazali da nije učinkovit. U ovakvim situacijama pokušavaš s više lijekova pa gledaš od kojeg bi moglo bit koristi (remdesivir). Sad su u tijeku klinička istraživanja (zadnje u Maleziji) koja nije dokazala da sprječava progresiju iz blagog u teški covid. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35179551/
  • Patak
    2.2k
    Eh, moram i ovo komentirati. Ta I-tech studija iz Malezije je potpuno nepotrebna jer se učinkovitost Ivermectina dokazala na brojnim drugim studijama. Samo Tess Lawrie obrađuje nekoliko tisuća pacijenata u svojoj meta studiji (15 studija), a ova ima par stotina. Ovakva studija koja ima vrlo malu razliku između lijeka i placebo (u svakoj grupi manje od 10) se zove Underpowered study i iz nje se nemogu izvući bilo kakvi zaključci. Inače, tehnike koje farma koristi kad želi studiju koja će diskreditirati konkurenciju su poznate, ili mali broj pacijenata, ili premale doze, illi prekrasna primjena, ili samo zdravi mladići pa nema razlike u ishodima, itd...Evo malo detaljnije ovdje...

    https://beforeitsnews.com/eu/2022/10/the-publication-of-fraudulent-ivermectin-trials-by-the-high-impact-medical-journals-part-1-2696275.html

    Za Remdesivir se nije tražila dlaka u jajetu nego se odmah krenulo u kupovinu tog skupog i nepotrebnog lijeka nakon jedne male studije s dubioznim zaključkom o pozitivnim djelovanju iako je i sam WHO dao preporuku protiv nakon malo veće studije, kupovina i primjena nije stala. Kao antivirusni lijekovi Ivermectin i Remdesivir su neusporedivi. IVM jeftin, vrlo vjerojatno najsigurniji lijek u povijesti, daje se kao tableta, može se koristiti i kući, korišten više desetljeća, s druge strane RMD eksperimentalan, samo intravenozno u bolnici a kao antivirusni se mora primjeniti što prije, neuspješan za bilo koju bolest za koju je ispitan, gadne nuspojave (jetra i bubrezi), ekstremno skup.

    Tema je zanimljiva, ali ne spada pod Grad Zagreb, možda bi administratori mogli prebaciti pod Koronu.
  • og1986
    2.9k
    tsampft7ht3yjw1c.jpg

    Tko je zadnji neka ugasi svjetlo.
  • Nolifer
    6.5k


    Novi šatoraši?

    Da me se krivo ne shvati..

    Ovo je bio sarkazam i čisti cirkus..
  • Ludovic IX
    5.2k
    Nije ni ono bio manji cirkus
  • db-izbjeglica
    12.6k
    to sa "migrantima" postaje apsolutno smiješno.

    meni je nedavno istekla osobna iskaznica i moja država, u čijim granicama sam rođen, u čijim granicama sam odrastao, u čijim granicama živim, država koju moji roditelji financiraju čitav život, država koju ja obilato financiram postotkom svoje zarade, država koju financiram kupnjom bilo kojeg proizvoda na tržištu...me tjera da ja taj dokument promjenim i zbog toga opet uplatim sredstva u državni proračun.

    Iako se u mom životu ništa drastično nije promjenilo od vađenja zadnje osobne iskaznice, zovem i prezivam se isto, imam isti datum rođenja, živim na istoj adresi, imam cca istu frizuru kao i kod zadnjeg slikanja za osobnu i dalje imam 90kg, nisam pustio dugačku bradu, niti brkove, nemam nikakve tetovaže po glavi. cijeli život sam apsolutno neproblematičan, uredno se školovao, uredno našao posao, radim stvaram, doprinosim, odem poslovno na put u granicama te iste države, plati hotel da prespavam i otuširam se, plati hranu, plati piće, plati cestarinu, plati gorivo, plati parking...

    poludivljaci iz tko zna koje pripizdine, sa tko zna kakvim namjerama, sa tko zna kakvom prošlošću, uđu ILEGALNO na teritorij te iste države, bez ikakvih dokumenata, bez ikakvih informacija, organizira im se besplatan smještaj, besplatna hrana, besplatno piće, mjesto za spavanje, tuširanje...

    pa jebote, dajte i nama punkt u svakom gradu, gdje možemo svratiti i besplatno jesti, odmoriti se, otuširati se i nastaviti svoj put...olakšajte poslovanje i kretanje SVOJIM ljudima, u granicama NJIHOVE države.

    proljev dobijem na priču "ljudi samo traže sreću i bolji život"
    pa jbmu mater, kod nas ima ljudi koji žive loše, koji nemaju...pa nitko neće otići u dućan, zgrabiti hranu, odjeću obuću i izaći van, jer je to protuzakonito, jer je to ILEGALNO. ljude se ovršuje zbog duga od par kuna....a oni dočekuju i podilaze ljudima koji doslovno potkopavaju našu civilizaciju i kulturu.
  • marcio amoroso
    32k

    To sa migrantima će godinama postajati sve veći problem. Jedina sreća u nesreći je što im Hrvatska stvarno nije krajnja destinacija.

    Ozbiljno je počelo 2015. godine kad je Angela Merkel izjavila da su svi dobrodošli, a završiti neće sigurno brzo.

    Ono što treba uraditi je pokušati ih ograničiti na neke prihvatne centre jer uistinu nema logike da se kreću tu oko glavnog kolodvora i plaše ljude. Osim toga bi već jedan kombi policije tu oko glavnog pomogao da se oni ponašaju malo normalnije, a da se ljudi osjećaju sigurnije.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.