• Eduardo
    17.3k
    cwX698c.jpg

    Klub je osnovan 1999.god . Igraju na stadionu imena Benedella, kapaciteta 1.800 mjesta. Prvi naslov su osvojili prošle sezone, a u sezoni 14/15 bili su pobjednici druge lige. Imaju jednu od najboljih nogometnih akademija u zemlji.

    Po Transfermarktu vrijede 5.88M€, dok Dinamo vrijedi 75.95M€.

    U momčadi imaju po jednog Brazilca, Ukrajinca, Crnogorca, Etiopljanina i Bjelokoščanina dok su svi ostali Gruzijci.

    Nakon 21. odigrane utakmice u domaćem prvenstvu nalaze se na drugom mjesta sa 40 osvojenih bodova, što je bod manje od vodeće momčadi prvenstva.

    Nakon što su iznenadjujuće pobijedili Sheriffa 3:0 u prvoj utakmici u gostima Saburtalo je nakon prvih 11 minuta uzvrata, pred svojim navijačima, gubio 3:0, no u konačnici je zabio pogodak i održao svoju mrežu netaknutom za prolaz dalje te izborio dvoboj protiv Dinama.

    Utakmicu protiv Dinama igrati će na Mikhell Meskhi Stadium, kapaciteta 27.223 što ga čini drugim najvećim stadionom u Gruziji.

    Zekić o igračima na koje treba obratiti pažnju;
    - Imaju dvojicu odličnih krilnih igrača. I desnog Vagnera Goncalvesa s brojem sedam i lijevog Giorgija Kohreidzea koji nosi desetku na leđima. Njih dvojica prave razliku, sve ide preko njih, obojica su mladi, poletni, individualci koji svakom mogu napraviti probleme poglavito u igri jedan na jedan jer su jaki na lopti - ispričao je Zoran Zekić.
    1. Ishod Utakmice (32 votes)
        Pobjeda FC Sabutrallo
        9%
        Nerješeno
          3%
        Pobjeda Dinama
        88%
  • SAS1987
    13.3k
    Igrat če se na dobrom stadionu. E da je nama jedan takav sa krovom.

    http://www.geocities.ws/georgiasoccer/LokomotivStadium1.jpg
  • Mr Blue
    3.3k
    Jači smo sigurno, ali ne smijemo ih podcijeniti ni slučajno. Oni su u formi, sezona im je na vrhuncu, moglo bi ovo biti čupavo ako bude nekakve letargije. Zato samo skoncentrirano i naši su. Naša obrana mi ulijeva veliko povjerenje. Imamo i širinu i kvalitetu.
  • Carrasco
    4k
    Trenutno po rasporedu nema prijenosa niti na Hrt-u, Arenisport niti na Planetsport...
  • Blaz
    350
    Bit ce na areni, maloprije su spomenuli u emisiji prva liga.
  • reziser
    6.2k
    sigurno na put neće Zagorac, Theophile, Dilaver, Moharrami, Andrić, Moubandje i Olmo. Andrić je iskrenuo gležanj, te će imati stanku od sedam dana. Svi ostali mogu biti u konkurenciji.
    i bez njih imamo odličan sastav :strong:
  • reziser
    6.2k
    Prijenos je na areni1, 19,30
  • Mr Anderson
    5.3k
    Sutra ćemo, siguran sam ući maksimalno ozbiljno u utakmicu. Bitno je dobiti bilo kako i bilo kojom razlikom.
  • reziser
    6.2k
    jedva čekam početak tekme da vidim kako to izgleda
    ali i jedva čekam vidjeti obranu dilaver, catherine i moubandje
    a niti jedan ne igra sutra :(

    nidmo mi kao prijatelji s juga da ne uđemo ozbiljno u tekmu, imamo mi malo bolje igrače i trenere
  • reziser
    6.2k
    pala tema na 2 stranu a danas je tekma?
    pa da je dignemo :D

    ipak smo tu zbog utakmica :cool:
    zanima me kako će to danas izgledati
    nadam se laganoj pobjedi bez puno živciranja
  • deda
    27.7k
    Ja se nadam da ču naci birc koji daje tekmu
  • reziser
    6.2k

    i u kojem navijaju za dinamo :cool:
  • deda
    27.7k
    Nadam se :-)
  • reziser
    6.2k

    al teško gledat tekmu a da nisi u dinamovom dresu...
    i ne skočit kad damo gol
  • reziser
    6.2k
    Nevjerojatan je podatak s Transfermarkta prema kojem je Saburtalo u zadnjih deset godina na pojačanja potrošio samo 30.000 eura (oko 220.000 kuna), i to na jednog jedinog igrača. U sezoni 2015./2016. posudbu Jabe Dvalija su Daciji platili tih 30.000 eura, a sva ostala pojačanja došla su u klub kao slobodni igrači. U takvim uvjetima svaka prodaja igrača za Saburtalo je veliki uspjeh. Godine 2015. prodali su dva igrača za ukupno 200.000 eura, dvije godine kasnije još dva za 150.000, a klupski rekord srušen je u siječnju ove godine kad je 22-godišnji veznjak Giorgij Karaišvili prodan Göteborgu za 300.000 eura. Ovog ljeta su još jednog mladog igrača, Giorgija Kočorašvilija, prodali Levanteu za 100.000 eura, a klub iz Primere ga je proslijedio u svoju drugu momčad.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.