• Infinity
    15.2k
    Sad mi dade ideju. Napravit cu tablicu Dinama, tj. omjer protiv svih ekipa s kojima se odigralo minimalno 10 utakmica (nije puno, 19). Uz to izracunati prosjecnu poziciju tih ekipa, te izvuci neki 'koeficijent' dijeleci bodove s tom prosjecnom pozicijom. Tako cemo vidjeti tko je izvukao najvise protiv Dinama u odnosu na svoje rezultate u prvenstvu, a tko najmanje.

    Bacite oklade :lol:
  • LovroZG
    1.3k
    Najmanje Lokomotiva, a najviše Hajduk. U studiji je neš slično napravljeno. Točnije, uzet je u obzir ELO, a ne pozicija u ligi.
  • Infinity
    15.2k
    Ne vjerujem da je Hajduk najvise. Rijeka ima osam utakmica manje u odnosu na Hajduk i 25 bodova manje u odnosu na Hajduk. Hajdukova pozicija je u prosjeku bolja od 2.5, a Rijekina losija od 5.0. Misljenja sam da je Rijeka najvise uzela u odnosu na tu prosjecnu poziciju.
  • Carrasco
    4k
    HAHAHAHA "matematički dokazali" evo ti jedna zanimljiva matematika... kolika je vjerojatnost da jedna momčad ne pobijedi drugu 7 godina zaredom a podjednake su kvalitete? 1:1000?
  • BluePhone67
    3.2k
    Malo je glupo nesto takvo racunat, Slaven Belupo do prosle/preprosle sezone nikada nije pobijedio u Splitu od kada je HNLa. Sto nuzno ne znaci da ova njegova racunica nije tocna, da ne ulazim u daljnje rasprave oko lokse i dzg
  • Papastrumf
    9.4k
    Ne razumijem sto zelite dokazat? Da loksi nisu pustali kad je trebalo? Hahaha
  • BluePhone67
    3.2k
    Ne razumijem sto zelite dokazat? Da loksi nisu pustali kad je trebalo? HahahaPapastrumf

    Ako mene pitas, nadovezao sam se na cistu matematiku. Ne i na pustanje ili sumnjive transakcije koje su bile ocigledne i da se nisu dogodile. Uglavnom, matematika i stastika je varljiva stvar, vise govori u prilog bas te transakcije oko povezanosti oba kluba, koliko god matematika i stastika takodjer ide u prilog istom. Pa sam iz tog razloga naveo slaven i hajduk kao matematiku
  • Mr Blue
    3.3k
    , Na to mogu jedino odgovorit na pragu ovoga što Kwedi govori. Navedene su sve ekipe s dna tablice u goloj borbi za preživljavanje, dok je Lokomotiva stabilan prvoligaš koji je u nekoliko navrata igrao i Europu. Zbog toga je "zanimljivo".

    Ne vidim što je tako smiješno u tome što su ljudi pametniji od tebe ili od mene sjeli i napravili studiju i matematičkim formulama izračunali da rezultati Lokomotive protiv Dinama su na granici nadrealnog? A na tvoje postavljeno pitanje ti meni moraš odgovoriti, a ne ja tebi. Imamo Dinamo i na drugoj strani stabilnog prvoligaša koji ostvaruje europske plasmane i uredno se nalazi u gornjem dijelu tablice, a u 27 prvih međusobnih utakmica ostvarili su samo jedan jedini bod protiv Dinama. Kolika je vjerojatnost za tako nešto? Odgovori slobodno. Hint: piše u studiji.

    A što želimo dokazat... kolektivno valjda ništa, dok ja osobno da je Lokomotiva sramota za Dinamo i hrvatski nogomet i da ih treba čim prije izbacit iz lige jer narušavaju regularnost natjecanja.
  • Carrasco
    4k
    Normalno da je smiješno jer se ne može na ovakav način nešto računati... očito taj znanstvenik nema pojma o nogometu. Zamisli šanse za pobjedu Dinama protiv Lokomotive su 41%.. i na tome bazira cijelu studiju, pa jel se on zajebava? Znači igrači Dinama na posudbi u Loksi(oni koji u tom trenutku ne mogu biti ni na klupi Dinama) imaju 10% manje šansi za pobjedu nego Dinamo. HAHAHAHAHA. Ovakav način bi se mogao koristiti na nekim drugim klubovima, al ne na Lokomotivi i Dinamu gdje Lokomotivu čine igrači koji u Dinamu ne mogu igrati ni na klupi, plus što Lokomotiva nema navijača što isto tako utječe na taj ranking kojim se dotični koristio...
  • LovroZG
    1.3k
    majko Božja...to je sve šta ću reć na ovo
  • Hipo
    406
    71 sat do tekme.
    Nikakva obavijest o ulaznicama, vjerojatno zatvorenom sjeveru...
    Svaka cast gnk.
  • deda
    27.6k
    Nema više mile-lale izgleda. Cijene su 80,60,50 kn.
  • Papastrumf
    9.4k

    https://gnkdinamo.hr/hr/Novosti/Clanak/podrzite-plave-protiv-lokomotive

    Pozivamo sve navijačice i navijače da nam se pridruže na početku nove prvenstvene sezone u kojoj Dinamo ide po obranu naslova prvaka Hrvatske.

    Tribina sjever dolje i gore na ovoj su utakmici zatvorene zbog kazne Hrvatskog nogometnog saveza. Svim vlasnicima godišnjih ulaznica za sezonu 2019/20. za sjevernu tribinu bit će omogućen ulazak s godišnjom ulaznicom na tribinu jug. Nije potrebno preuzeti jednokratne ulaznice, već mogu ući sa svojom godišnjom ulaznicom.

    Cijene ulaznica:

    Tribina jug 50kn

    Tribina istok 60kn

    Tibina zapad dolje 80kn
  • Infinity
    15.2k
    Sad kad takve cijene stave na LP, pa onda i protiv Gorice, pa Intera, kad se pokaze da ce tako biti cijelu sezonu onda bi tek mogla biti navala na godisnje, pogotovo ako Europa bude nesto skuplja. I neka, dosta je jedne kune.
  • Hipo
    406
    Svaku tekmu ce cijene bit takve, europa mozda i malo skuplja.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.