• Mališan
    1.7k

    Ruiz je klasični kontraš, Joshua sa sigurnim planom borbe iz drugog meča dobiva gotovo svaku borbu s Ruizom, no u razmjenama Ruiz može gotovo svakoga srušiti
  • Eduardo
    17.2k
    Blachowicz i Adesanya će se izgleda boriti za naslov poluteške kategorije, pošto se navodno Whittaker ne želi boriti protiv Israela za pojas u srednjoj kategoriji.
  • r1oma
    1.5k

    Ne znam koja su pravila UFC-a ali kako se Adesanya moze boriti protiv Blachowicza tako sto preskoci sve borce iz poluteske i odmah ide na pojas? Ista stvar i kod prelaska Jon Jonesa u tesku kategoriju i price oko borbe s Miocicem
  • Mlađi referent
    10.4k


    Nema UFC striktno pravilo za to.
    Marketing je jedino bitan, što se zna da će prodat PPV to ide. Ima čak i puno glupljih situacija kad ljudi s 2 poraza zaredom napadaju pojas i slično.
  • Mlađi referent
    10.4k
    S tim da sam zaboravio reć da strože komisije ne bi dopustile da se borac koji je trenutno još “unranked” bori za titulu, kakvih je situacija već bilo, ali to nema neke veze s UFC-om i situacije su bas rijetke.
  • Bosna86
    11.5k
    S tim da sam zaboravio reć da strože komisije ne bi dopustile da se borac koji je trenutno još “unranked” bori za tituluMlađi referent

    Nisi se bas dobro izrazio... Ne daju da se bore borci pocetnici sa onim koji imaju vec dovoljno veliku reputaciju.. Npr imas 1 borbu, ne mozes se boriti sa likom od 20... Ovo kategorija vise manje nema neke veze ako imaju dovoljan broj meceva
  • Mlađi referent
    10.4k
    Ne, ne, krivo si upratio.
    Imas x situacija gdje debitant ide na dosta iskusnijeg borca, poneki su debitirali protiv tad vec bivsih prvaka i zvijezda, ja konkretno pricam o situaciji o prije 2 godine kad je NYSC odbio Feldera koji je trebao uskočit protiv Nurmagomedova nakon što su otpali i Ferguson pa onda i Holloway, objašnjenje je da je on unranked i da kao takav ne može napadat pojas premda je već imao 18 mečeva iza sebe i većinu u UFC-u, što je nevjerojatno glupo jer te liste slaže UFC, a ne komisija i onda ispada da UFC želi dat priliku borcu kojeg oni nisu rangirali, dok komisija ne da jer ga nisu rangirali. Jbg.
  • Mlađi referent
    10.4k
    Lesnar je imao jednu pobjedu van organizacije i jedino poraz u organizaciji kad je uzeo pojas Hearingu koji je tad imao vec preko 40 meceva i drzao pojas.
  • Bosna86
    11.5k
    Dobra informacija, nisam to znao... U svakom slučaju, u Emiratima će sigurno moći mada vjerujem da nakon debakla sa PPV neki dan da će sigurno pikirati Ameriku
  • Mlađi referent
    10.4k


    Ma da, to je sve pomalo smijesno jer oni ni sami nisu konzistentni u tom. Zanimljivo da je ista ta komisija dopustila McGregoru premda on nije bio rangiran u lakoj kad je napadao pojas protiv Alvareza nego je samo bio prvak perolake. Inače, ta komisija je toliko komplicirala život UFC-u da je prvi event u New Yorku tek održan 2016, upravo taj s McGregor i Alvarezom. Ista stvar bi i ovdje bila s Adesanyom, proguralo bi se to gdje god jer je ovaj kao prvak, ali eto htio sam malo pojasnit situaciju kad je pitao da se vidi da tu marketing kolo vodi. :smile:

    A sto se tice PPV-a, stvarno debakl, dobro si rekao. :lol:
  • Bosna86
    11.5k
    Jako je to zanimljivo, pogotovo sto te komisije daju suce koji boduju meč... Sjećam se jednog eventa u Texasu gdje sam na main cardu 3 borbe bodovao kontra sudija, likovi nisu bodovali parter skoro pa uopće jer je po njima to manje važno
  • Mlađi referent
    10.4k


    Da, to se stvarno može blago rečeno pretvorit u užas.

    Mislim da je to nešto s čim će se UFC prije ili kasnije morat uhvatit u koštac, neka alternativa se mora naći.
  • deda
    27.5k
    Vidim naši ABA ligaši bi mogli i ostati u ligi jer je Primorska totalna pišurija.
  • Kwedi
    3.8k
    ma ostali bi i da nije. proširila bi se liga.
  • Eduardo
    17.2k
    Ne znam koja su pravila UFC-a ali kako se Adesanya moze boriti protiv Blachowicza tako sto preskoci sve borce iz poluteske i odmah ide na pojas? Ista stvar i kod prelaska Jon Jonesa u tesku kategoriju i price oko borbe s MiocicemNewGeneration

    Nema UFC striktno pravilo za to.
    Marketing je jedino bitan, što se zna da će prodat PPV to ide. Ima čak i puno glupljih situacija kad ljudi s 2 poraza zaredom napadaju pojas i slično.
    Mlađi referent

    Kao što referent kaže, marketing i lova kroje stvari. Jones i Adesanya počiste svoje kategorije, ostanu bez pravog izazivača i jednostavno ih moraš gurati dalje.

    Logično je od strane UFC-a da ih guraju odmah u borbu za pojas. Ne mogu u toj situaciji riskirati npr. Jonesa u borbi protiv teškaša koji je rangiran na desetu poziciju, niti bi on to prihvatio. Što da izgubi takvu borbu?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.