• austrijanac
    2.7k
    Pa bar u rukometu svi su sve čuli.

    HRSovu trenirku nema samo onaj koji nije pitao.

    Odi kod Graše na gablec, pitaj konobara i dobit ces je.
  • Juznjak
    3.2k
    Uspoređivati Srnu i Lučina kao i Šipića i Načinovića skoro pa nema smisla. Posao koji obavljaju Srna i Načinović u obrani je nevjerojatan, a Lučin i Šipić to jednostavno ne mogu, tj. ne znaju. Rukomet sve manje trpi izmjene obrana-napad i zbog toga definitivno podržavam odluku da Srna i Načinović dobijaju više minuta. Ta priča sa Šipićem i njegovom (ne)igranju obrane mi nikad neće biti jasna i nikako ne mogu shvatit da su tijekom njegova rukometnog razvoja u BM akademiji treneri odlučili toliko zanemariti taj segment njegove igre. Da nije tako, ja sam uvjeren da bi on bio dugi niz godina u top 5 svjetskih pivota. Što se tiče Srne i Lučina tu bi se možda moglo pokušat s izmjenom u poluvremenu kad je lijevi vanjski bliže našoj klupi, ali moramo bit svjesni da postoji veliki rizik da ćemo zbog toga primati lake golove i onda će se svi čuditi pa gdje nam je obrana kako nam je rupa u sredini kad protivnici vuku polukontru ili brzi centar. Osim toga, ne vjerujem da ćemo pokušavati nešto protiv reprezentacija protiv kojih igramo sad u drugom krugu. Većina ovdje gleda rukomet prepovršno, nije to ljudima za zamjerit, ali je problem što se svi prave pametni. 99% ljudi vidi samo statistiku i lijepe golove u napadu i obrane golmana u obrani. Napad je puno više od toga, a obrana pogotovo.


    Za tebe imam jedno pitanje. Što misliš o Anti Ivankoviću? Može li on biti od pomoći reprezentaciji i koji je uopće razlog da ga se ne poziva?
  • ksapi
    2.2k


    Lučin nije puno lošiji od Srne na centarhalfu, u Wisli to nerijetko igra vrhunski, ali slažem se da je Srna u boljoj formi trenutno, malo je bolji u oba smjera.

    Ja sam govorio o Šipiću u napadačkom smislu, s njim smo lani zamalo skinuli Dance.. Veron nema te kapacitete u napadu, a o obrani nema ni smisla govoriti jer ju Šipić do nedavno nije ni igrao. Naravno da je bolje imati dvosmjernog pivota, ali Šipićeva napadačka kvaliteta se mora koristiti kada zapnemo tu, pa nije Veron baš Fabregas.

    Što se tiče Ivankovića, on ima nesreću da ima Šarca, Lučina, Jaganjca i Srnu tu - sve igrače koji su šuteri i igraju centarhalfa više-manje dobro. Momak je sada nositelj u Celju, ali nije to Celje baš neka rukometna sila, po mom mišljenju je on nešto ispod navedene četvorke (trenutno Šarac nije u nekoj formi, ali inače jest). Ima puno zakulisnih stvari u našem rukometu i repki, ali nepozivanje Ivankovića nije jedna od njih - jednostavno za sada nije dovoljno kvalitetan, ali mislim da nije ni daleko ako nastavi tako rasti. Slično i Patrik Martinović na DV (lani jedan od nositelja Celja, sada u AEKu).
  • Tongo Doumbia
    2.6k
    Lučin igra jako dobru obranu. Ja sam prvi kritizirao to da je Srna prva opcija u Hrvatskoj, jer on to ne može biti pored Šarca koji igra u Goppingenu top u oba smjera, a onda ni prije Lučina koji nosi Wislu. Ne pratim rukomet površno, ovo baš tvrdim jer gledam i na temelju uzorka kojeg gledam. Nije tolika razlika Srne i Lučina u obrani.

    Ima Zvone blagu prednost u obrani, ali ne toliku da gušimo najpotentnijeg našeg napadača u korist njega.

    Naravno da svaki trener donosi za sobom svoju viziju i viđenje stvari. Brojnima nije bilo jasno zašto Mandić igra prije Štrleka, upravo zbog te površnosti, a David je krilo koje je sposobno igrat najzahtjevniju obrambenu ulogu na terenu, pa onda tako možeš pivota poput Šipića šlepat na zadnjeg i ne mjenjat ga u obrani.

    Ali reći da Srna ne zaslužuje biti ispred Lučina po meni nije zbog površnog praćenja, nego temeljeno jednostavno na brojkama i statistici, samim tim i zdravom razumu.
  • ksapi
    2.2k


    Nisu tu velike razlike u kvaliteti, čak bih rekao da je više kako je kome dan kada pričamo o razlici Lučin-Srna. Uostalom ako pričamo o napadačkim minutama oni podjednako vremena igraju za sada, Srna je nešto više ulazio i samo u obranu.
  • Mali Zeus
    10.3k
    Odmaknuti ću se od napada na izbornika pa uputiti napad na savez, obzirom da je i sinoć ostalo cca 200-250 ljudi sa ulaznicama ispred Mladosti.Guinness

    I nikom ništa. Oni će se nemušto ispričati i bok.

    Btw te karte su još prije bile prodane ili?
  • Guinness
    2k
    I nikom ništa. Oni će se nemušto ispričati i bok.Mali Zeus

    Pa evo vidim još uvijek nigdje ništa o tome.

    Btw te karte su još prije bile prodane ili?Mali Zeus

    Na što misliš, da je sve prodano preko weba danima prije utakmice, ili?
    Da, jer nije tamo bilo blagajne, samo online preko Adriaticket.
  • Mali Zeus
    10.3k
    Na što misliš, da je sve prodano preko weba danima prije utakmice, ili?Guinness

    Ma da, jer na Adriaticket uopće nije bila opcija za kupiti.

    Al kad sam vidio tu ekipu u odijelima u prvom redu, majko mila.. Ajd Dalić, Mandžukić al jebeni Bernardić i ekipa, onaj neki SDP-ovac propali još uz njega, onaj Suki. Ma klasična hr posla.
  • Mr Anderson
    5.7k
    Karte su rasprodane, a onda su ovi još podijelili hrpu karata raznoraznim snobovima i glavonjama pa su ljudi ostali vani.
  • Eduardo
    17.8k
    Kad je u pitanju rukomet više puta smo se uvjerili da @ksapi ne priča u prazno. Čovjek zna znanje i to potvrđuje svojim postovima u kojima se jasno vidi da itekako zna o čemu piše. Vaš je problem što se nakačite samo na dio koji vam ne odgovara pa se okrećete napadima, ismijavanju, sarkazmu i ironiji.

    @ksapi samo piši dalje :ok:
  • Mali Zeus
    10.3k
    Mislim ok lik je truba za taktiku i ima ljudi poput ksapi koji znaju znanje, samo mrzim čitati te postove - znam neke stvari iznutra. Kaj spominjati ak nećeš reći o čemu se radi. Kao imam jednu masnu tajnu, ali neću vam reći hehe.
  • Facke
    2.3k


    Da. Tu se slazem stobu. Ak je vec neste zapocel neku "tajnu" onda nek veli kaj je. Ovak bezveze.
  • ksapi
    2.2k
    Pa neću sigurno pisati na forumu stvari koje mi netko u povjerenju kaže (ne govorim takve stvari ni ljudima koje poznajem), a niti ima nešto skroz određeno - to je moj dojam iz gomile detalja koje sam čuo iz prve ruke pa kasnije i potvrdio kroz viđeno na terenu.



    Hvala kolega :up:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.