• Eduardo
    17.2k
    DATUM ROĐENjA: 07.01.1990.
    MJESTO ROĐENjA: Lourosa (Portugal)
    VISINA: 182cm
    TEŽINA: 72kg
    BIVŠI KLUBOVI: Boavista, Porto, Vitoria Setubal, Covilha, Rio Ave, Leira, CFR Cluj, Dinamo Zagreb, Norwich
    POZICIJA: Desni bočni
  • Eduardo
    17.2k
    Potpisao trogodišnji ugovor s Dinamom.

  • dinamo vitez
    214
    Dobro došao nazad!

    yXcdI84.jpg
  • Eduardo
    17.2k
    Odlično! Danas sam tražio onaj njegov sprint protiv Arsenala tj. protiv Bellerina ali ga nisam pronašao... ako netko ima neka postavi :smile:
  • Eduardo
    17.2k
    Dinamo je i prije kraja prošle sezone riješio pitanje desnog beka, okrenuo se provjerenom čovjeku koji je tri godine bio u Dinamu i u plavom dresu odigrao 112 utakmica. Rješenje je Ivo Pinto, 29-godišnji Portugalac koji je u međuvremenu u engleskom Norwichu proveo tri godine.

    – Lijepo je vratiti se, u ovih prvih nekoliko dana upoznao sam se s trenerovim idejama i sve je krenulo jako dobro – počeo je Pinto. Sad moram naučiti hrvatski

    U tri godine koliko ga nije ovdje bilo, momčad Dinama se znatno promijenila.
    – Ovo je potpuno nova momčad iako znam neke dečke, protiv nekih sam i igrao, ali ne mogu reći da poznajem polovicu momčadi. No, vidio sam jako puno kvalitete, puno mladih igrača, sad nam se još priključuju i igrači koji su bili u reprezentacijama. Bit će vremena da se svi dobro upoznamo, da shvatimo kako tko od nas igra.

    Kako to da ste se odlučili iz Engleske vratiti u Dinamo?
    – Bio sam ovdje sretan, odlično prihvaćen i kad se pojavila mogućnost da ponovno dođem, odmah sam na to pristao. I sada sam sretan zbog svega toga.

    Kako biste opisali svoje tri godine u Norwichu?
    – Bilo mi je jako dobro tamo, bilo je dosta lijepih trenutaka, igrao sam u Premijernoj ligi, u Championshipu. Zahtjevne su to lige, natjecateljske, vrlo izjednačene. Bio sam i kapetan Norwicha i dvije i pol godine bilo mi je doista jako dobro.

    No, posljednje proljeće Pinto više nije igrao.
    – Istjecao mi je ugovor, a nisam želio više ništa čekati i kad mi je Dinamo ponudio da se vratim, nije bilo nikakve dvojbe i eto me ponovno u starom okruženju.

    Gledali smo Ivu u prvoj povratničkoj utakmici u Dinamu, pripremnom susretu s ljubljanskom Olimpijom. I očito nije zaboravio hrvatske nogometna fraze. Čulo se: “Ajmo dečki”, “Idemo”, “Vrati...”
    – Znam neke riječi, ali tijekom prvog mandata u Dinamu nisam baš puno naučio hrvatski. Sjećate se da je tada u momčadi bilo dosta Portugalaca i drugih stranih igrača pa sam govorio portugalski, a s ostalima engleski. No, sad želim naučiti hrvatski jer ga gotovo svi dečki u momčadi govore, a ne namjeravam od njih tražiti da sa mnom razgovaraju na engleskom, želim naučiti hrvatski kako bih s njima mogao razgovarati – kaže Ivo Pinto.

    Portugalac je pratio što je Dinamo radio proteklih godina, posebno je bila dojmljiva netom završena sezona zbog povijesnog europskog uspjeha.
    – Naravno da sam pratio. Možemo li to ponoviti? Naravno, zašto ne bismo mogli, samo trebamo nastaviti raditi i još se poboljšavati. Naravno, sad nas čekaju novi suparnici, vjerojatno drukčiji. A nogomet nije kao matematika koju jednom naučite i to je to. No, znam da imamo jako dobru momčad i budemo li radili sve što trebamo raditi, vjerujem da ćemo opet imati jako dobru sezonu – zaključio je simpatični Portugalac.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.