• LovroZG
    1.3k
    Smetnuo sam te ždrjebove s uma, fala.

    Makar ko zna šta će UEFA napravit, mogu oni dekretom reć da su momčadi koje padaju iz LP nositelji u 3. pretkolu EL.
  • Infinity
    15.2k
    Sumnjam da ce UEFA povuci takav potez, mada mislim da to ima logike. Ako su izjednacili drugo pretkolo LP za neprvake s play offom EL onda mogu komotno ovim sto ispadnu u drugom pretkolu LP kao neprvaci dati mjesto nositelja koje bi im moglo donijeti play off EL.

    Situacija je nazalost neusporediva, jer se to drugo pretkolo za neprvake igra tek 2-3 sezone i ne mogu vidjeti da li je slucajno nekad ranije bila ista situacija. Do prije 2-3 sezone su svi neprvaci startali od treceg pretkola LP i imali sigurnu EL.
  • Infinity
    15.2k
    Zanimljivo da je UEFA podebljala koeficijent u ovoj fazi na jednu utakmicu

    Pobjeda - 3 boda umjesto 2
    Remi - 2 boda umjesto 1
    Poraz - 1 bod umjesto 0

    Nema obavjesti za sezonu 2020/21, ali bi mogli ocekivati da ce u kvalifikacijama pojacati bodove. Do sad je bio bod za pobjedu i pola boda za remi. Mogli bi dici na 1.5 bod za pobjedu, 1 bod za remi i 0.5 boda za poraz.

    Prema nesluzbenim tablicama preliminarna runda LP se bodovala jednako kao i prethodnih sezona, a UEFA nema azuriranu tablicu za novu sezonu. S obzirom da jos nema obavjesti o ovome onda je logicno da svi boduju po starom sistemu, ali je izgledno da ce biti izmjena. Ovo bi bio neki sistem koji bi danasnju pobjedu izjednacio s pobjedom i remijem u dvije utakmice, remi bi izjednacio s dva remija ili jedna pobjeda-jedan poraz, te bi poraz izjednacio s jednim remijem u dvije utakmice.
  • deda
    27.4k
    Zečje j.......e
  • vjeko1701
    5.9k
    Bojim se da Lokomotiva ide prema dva poraza i ispadanje bez osvojenog boda u europi. Sad se vidi kolko bi bilo bolje da su Osijek ili Rijeka dobili to drugo mjesto (mada ni oni nisu nešto briljirali prvo kolo)
  • LovroZG
    1.3k
    Da Lokomotivu nije zadesila korona bili bi u boljem stanju nego Osijek jer su oni barem doveli zamjene za igrače koje su prodali.
  • Bosna86
    11.5k
    Neće biti iznenađenje ako HNL u Europi dozivi debakl ove godine
  • Bosna86
    11.5k
    l49ksan4i9ijnnav.jpeg

    0.5 će nam presuditi
  • Neki tip
    19k
    pa dobro, ako uđu, ne bih rekao da je 3. pot neki silan benefit u odnosu na 4.. Ak si u 3., izbjegavaš Dynamo K., Olympiakos, Celtic pa i Salzburg (sa svima možemo) u odnosu na Atalantu, Olympique, Borussiju M. pa i Basaksehir u 4. potu..

    Kad pogledaš cjelinu, 3. pot je svakako jači, ali ne toliko da bi neulazak pa makar i za pola boda bio neka tuga prevelika.
  • Bosna86
    11.5k
    Nije ovo konačna lista, biti će još promjena
  • Neki tip
    19k
    ma jasno, ali svejedno, nije između ta dva pota neka jaka razlika.. kao između prva dva uostalom - možda je 2. čak jači, odnosno imas vece statisticke sanse nadrljati s izborom iz 2., nego iz 1. pota
  • Crusades1986
    9.5k
    Podjednaka su prva dva pota. Iz prvog možeš izvuć relativno slabije Zenit i Porto, a iz drugog Shakhtar i Sevilla/Benfica. Puno zavisi i gdje će na kraju završit Sevilla i Benfica.

    Ako udemo u treći pot, iz 4. ne bi jedino volio Borussiu Mönchengladbach i Marseille ( makar za njih ne znam dal su prejaki).

    Ako smo u 4. potu. mislim da sa većinom iz trećeg možemo igrat al pari. Ajde baš jedino Inter bi bilo dobro da se izbjegne.
  • Infinity
    15.2k
    Ovako na prvu mi Inter, Shakhtar i RBS djeluje kao najbolja opcija, ali i dalje nimalo dobra :roll:
  • Neki tip
    19k
    RBS djeluje kao najbolja opcija,Infinity

    Mislim da ukrajinski imenjak nije više nikakav bauk za nas.. i da je prolazniji od Salzburga. Isto mislim i za Celtic.
  • Bosna86
    11.5k
    Ako će braco forsirati projekte kluba u prvih 11, onda su svi bauk... S količinom talenta kojeg imamo, ne bi se trebali sramotiti
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.