• Mali dioničar
    14k
    Postoji jaki pokret u modernoj arhitekturi koji zagovara drvo kao materijal. Prednjače Kanada i Skandinavci.

    https://www.google.com/amp/s/theconversation.com/amp/wooden-skyscrapers-could-transform-construction-by-trapping-carbon-emissions-135880
  • Infinity
    15.2k
    Ima par stadioncica i na nasim prostorima gdje se drvo koristilo. Meni osobno izgleda odlicno

    Trening kamp NFSBiH, Zenica

    istaknuta.jpg?fit=1200%2C900&ssl=1

    Stadion TSC-a, Backa Topola (u fazi izgradnje)

    stadion-backa-topola-01.jpg

    Pancho Arena, Felcsut

    29_Pancho_Arena_-_Felcsut_Hungary_-_Photo_Jozsef_Takacs.jpg?1408420491
  • Dino
    2.2k
    Iako to stvarno izgleda prekrasno, pretpostavljam da bi uprava jednostavno zapustila drvo i vjerojatno bi za koju godinu opet imali neodrzavano ruglo.

    Nek je nama betonerija, ak ikad bude...
  • Infinity
    15.2k
    To drvo je obradjeno i nije da ce za par godina biti trulo. Naravno, to drvo trazi odrzavanje, ali isto tako odrzavanje trazi i beton i metal. Svaki materijal trazi brigu ili s vremenom propada.

    Meni osobno nije bitno od kakvog materijala cemo dobiti stadion, nek ga zidaju ciglom jedinicom sto se mene tice. Bitno je da se stadion napravi, a kakav god on bio i od cega god bio, on ce propasti ako ga se pusti na milost i nemilost vremenskim prilikama.

    Prva i osnovna zastita je krov, a onda poslije toga sve ide puno lakse.
  • Infinity
    15.2k
    Ulaganja u Pampas

    2017: 2.524.707,00 HRK
    2018: 44.285.474,00 HRK
    2019: 95.664.040,00 HRK

    19 milja eura su dali u stadion koji je u tom trenutku izgleda ovako:

    80273537_10159164510813852_4506704669682171904_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=L7wk1V21kwEAX-dj-vw&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&tp=6&oh=65804fb406c442ff505d1cce17b2b830&oe=5F7EF0DA
  • nkdz
    829


    ovako nesto slicno (malo veceg kapaciteta) sanjam u Zagrebu.
    Kakav pogled sa tribine na teren, idealno.
    Novi dom Brentforda
  • NORTE
    8.9k
    19 milja eura su dali u stadion koji je u tom trenutku izgleda ovako:Infinity

    Šta je 19 milja eura za mađarski državni proračun? Oni su vlasnici kluba, a do sad su u nove mađarske stadione i dvorane uložili valjda preko milijardu eura, možda pretjerujem.
  • Infinity
    15.2k
    Nisam ja nista rekao po tom pitanju. Vise bi me zanimale rekacije da za tri godine imamo tu gore sliku u Zagrebu i da netko napise da je u sve to ulozeno 19m eura. Danas novinari imaju crno na bijelo u lipu koliko su ovi dali, al nije napeto. Ne bih da branim nikoga, al sutra bi to bila vijest dana da se radi o stadionu u Zagrebu.Cuj dana, razvukli bi na mjesec s piskaranjem i racunanjem materijala i slicno.
  • über alles
    1.4k
    Zato kaj bi se u ZG il radilo sa gradom u kombinaciji il bi ga gradili cetnici iz kluba solo,pa bi itekako imalo smisla pisat o tome imajuci u vidu desetljeca pljacke gradskog i klubskog proracuna.
  • flexXy
    1.9k

    Stadion je vrhunski i jako funkcionalan. Ovo je prvi puta da vidim da je netko uspio pogodit sa ovim sarenim sjedalicama da lijepo izgledaju.
  • nkdz
    829


    cak i meni koji volim jednobojno ovo izgleda cisto pristojno.
    A stadion je definitivno vrh
  • NORTE
    8.9k
    @Infinity Slična cifra je bila i za pripremu terena za izgradnju Rujevice, doduše tamo je trebalo pola kamenog brda odvalit. Pampas je močvarni teren i puno nasipavanja, a i vrlo širok teren jer su tamo i tereni od kampa i veliki parking. Tko te pita kad je strani proračun, a nepresušan jer je riječ o državnim parama.
  • Kwedi
    3.8k
    Danas novinari imaju crno na bijelo u lipu koliko su ovi dali, al nije napetoInfinity

    Otkud ti izvor podataka za Pampas?
  • Infinity
    15.2k
    Od navijaca Osijeka koji su to izvukli iz financijskih izvjesca.
  • Kwedi
    3.8k
    Ok, mislio da je klub službeno objavio. Ove iznose znam preko Ministarstva financija, al su praonica love i garantiram da nisu točni.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.