• Neki tip
    19.4k
    sad ces vidjet kad @SAS1987 i @Infinity vide kviz.. ima da ih nagrade odmah :lol:
  • nkdz
    829


    @SAS1987 ce me blokirati na forumu jer sam jazavac s 11/20 :D

    nego nisi se pohvalio sa svojim rezultatom :)
  • SAS1987
    13.5k
    malo me sramota.. Samo 17/20. Npr bio sam na stadionu Imotskog ali sam zaboravio kakvo mu je puno ime :rofl:
  • Bosna86
    11.6k
    17/20
    Lužnjiki, sudac i BORUSSIA park
  • marcio amoroso
    32.5k
    tesko je to nekome opisati, srecom pa me vi s foruma nadam se kužite :)nkdz

    Ako te itko kuži, mi smo.
  • marcio amoroso
    32.5k
    13/20
    Znao sam i prije da sam ćutuk za stadione, sad sam samo dobio potvrdu :rofl:
  • nkdz
    829
    Ako te itko kuži, mi smo.marcio amoroso

    znam :)

    Znao sam i prije da sam ćutuk za stadionemarcio amoroso

    hahah i dalje imas bolji score od mene, a ja kao volim gledati stadione :D :D
  • Infinity
    15.3k
    Ne znam sta se moglo toliko profulat. Samo Bahramova prastam, to ne zna bas svatko :rofl:
  • nkdz
    829


    Lužnjiki, sudac i BORUSSIA park, Betis, jedno sam bio prebrz i negdje sam uspio procitati Spajićevo ime umjesto Herjaveca :D, adresu tovara sam fulao

    mea culpa trebao sam ozbiljnije pristupiti ispitu :D
  • Neki tip
    19.4k
    nego nisi se pohvalio sa svojim rezultatom :)nkdz

    A nije neš za hvaliti se, al ajd, nije ni sramotno.. 14/20. Pribojavah se potopa. :)
  • nkdz
    829

    ajde solidan si, nije tak strasno :)
  • SAS1987
    13.5k
    stadion u BT zgleda predobro. Mali, kompaktan stadon (kapaciteta oko 4100) sa skyboxovima tako da će stadion nuditi maksimalni komfort za sve gledatelje - od najvatrenijih navijača do onih koji žele u skyboxove. Možda mu je jedina mana da nema kapacitet od 4500, koji je potreban za UEFA stadione 3 kategorije. Ali može se to brzo srediti po potrebi.

    Več sam jednom napisao poduži post na tu temu, da su to prototipi stadiona (BT, Dugopolje, Pancho Arena, stadion MTK) koji je potreban 1. HNL klubovima ako želimo na nivo više.
  • Infinity
    15.3k
    Da, meni je to odmah upalo u oko. Al nije 400 stolica strasno, to rijese dva reda jedne tribine. Jos pored toga je UEFA-i kapacitet na posljednjem mjestu liste prioriteta. Nece oni njima dozvoliti da tu igraju grupe LP/EL, ali ce moci igrati utakmice koje traze trecu kategoriju. UEFA ima pravilo za to. U tom slucaju gosti ne bi dobili 5% kapaciteta stadiona koji je 4.100, nego bi dobili 5% od minimalnog zahtjeva, tj. 5% od 4.500. Bitno da loze, novinarske pozicije i sve ostalo sto UEFA zahtjeva zadovoljava cat3. Bitno je da su zadovoljne sluzbene osobe, gosti i novinari. S ovih 400 mjesta manjka na gubitku je samo domacin i UEFA se s tim lako pomiri.

    Zanimljivo da su im betonski radovi gotovi, a da otvorenje ocekuju tek naredno ljeto. Jako spora gradnka tako malog stadiona, al svaka cast za nesenzacionalizam.
  • SAS1987
    13.5k
    Napokon smo dočekali rezultate za glasanje najboljeg stadiona 2019 prema stadiumdb. Ako netko nije upučen, svake godine se naprave dva izbora. Jedan je public vote (svatko može glasati) a drugi je puno zanimljivi, jury vote. Jury vote sastoji od kriterija, koji variraju iz godine u godinu ali više manje su važni ovi:
    - Arhitekturni dojam
    - Funkcionalnost
    - Inovacija
    - Value for money

    Rezultati za 2019.

    Ovdje možete pronači rezultate za prošle godine Prošle godine. U svaki godini imate tab "Public vote" i Jury vote.

    Meni osobno je jako dobar (naravno, uvjek nekako subjektivno gledam na stadiona iz perspektive dinama) stadion u Sydneyu koji prima 30k i koji je dobio i odličnu ocenu za funkcionalnost.

    Bankwest Stadium

    western_sydney_stadium12.jpg

    western_sydney_stadium13.jpg

    Sviđaju mi se skyboxi na "zapadu" jer oni mogo jako povečati revenue kluba a i smanjuju kapacitetu zapada a to znači da su ostale tribune veče a sa time stadion izgleda puno impresivniji. Jedino što bi na tom stadionu promjenio je, da ima samo jedan nivo (gornji nivo, koji je strmiji) i da nema ulaza nasred navijačkih tribina. Znači nekakav miks između stadiona Rapida / Dresdena i ovog u Sydneyu.
  • SAS1987
    13.5k
    Virtualni 360 Tour po stadionu u Dresdenu. Moja preporuka je, da pogledate tour na PC jer se puno bolje vidi i lakše je navigirati. U desnom gornjom uglu je karta na koji se možete postaviti na specifični dio stadiona (npr vip lože, navijačka tribina itd).

    https://www.rudolf-harbig-stadion.com/virtuelle-360-tour/

    U sklopu K-bloka (navijačka tribina) je i birtija u koju se ulazi direktno iz tribine. Ko da si na VIP :lol:

    Nekada je postao i 360 Tour po Maksimiru ali su ga zbog nekog razloga izbrisali. Šteta.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.