• 000
    941
    Juniori Dinama nastavljaju briljirati na europskoj sceni, mlade nade modrih plasirale su se u playoff fazu Uefine Lige mladih. Zagrepčani su u 2. kolu u dvije utakmice bili bolji (1:1, 3:1) od Astane , tako dokazali kako u Maksimiru i dalje ne trebaju brinuti za budućnost, kako će u Dinamu i dalje biti sjajnih klinaca. Protiv kazahstanskog prvaka najviše su se dopali Gjira, Ćuže i Šipoš , odličnu rolu još jednom imao i sigurni vratar Dinko Horkaš ...

    "Mi smo samo nastavili gdje su stali naši seniori. Uspješno smo poput njih odradili dosadašnje europske obaveze, sada čekamo europsko proljeće, pa da tamo napravimo još korak više" rekao je poslije utakmice za Goal Dinko Horkaš , pa nastavio:

    "Koliko može naša generacija? Ne želim prognozirati previše, idemo korak po korak, utakmicu po utakmicu. Ali, mislim da možemo otići do samoga kraja, imamo veliku kvalitetu, snagu i čudesno zajedništvo koje nas krasi cijele sezone."

    Astana je prijetila, no vi ste ipak većim dijelom susreta kontrolirati tijek susreta...
    "Vjerujem da se njima bilo teško snaći na ovakvom blatnjavom terenu, baš kao što nama nije bilo lako igrati u Kazahstanu, brzo se prilagoditi na onako čudne uvjete. Oni nisu loša momčad, ali naša kvaliteta i takav momčadski duh je trebao doći do izražaja. Osobno, nisam bio u Astani , ali su mi suigrači pričali kako im je tamo bilo teško igrati."

    Želje za dalje? Biste li voljeli u playoffu zaigrati protiv nekog lakšeg ili pak respektabilnijeg suparnika?
    "Nemam nekih posebnih želja, volio bih samo da dobijemo suparnika po mjeri. Naravno da bi lijepo da dođe neki velikan u Maksimir, mi se ne bojimo nikoga, već smo dokazali kako u Europi možemo igrati sa svakim" završio je Horkaš .

    Veliki posao ove jeseni s mladim nadama Dinama kako u Uefinoj Ligi mladih, tako Drugoj HNL, pa i Premier League International kupu napravio je Igor Jovićević ...
    "Svi skupa napravili smo pravi posao, čestitam svim svojim igračima na fantastičnoj etapi koja je iza nas. Presretan sam što smo postali jedno, a prva momčad nam je cijelo vrijeme parametar kako bi i mi morali izgledati. Oni nam daju motivaciju i samopouzdanje, pokazuju način kako se i mi moramo boriti, kako ponašati na terenu" rekao je Jovićević , pa dodao:

    "Evo, s B momčadi smo u Drugoj ligi odradili dobre stvar, s juniorima se plasirali u europsko proljeće, a mislim da smo 99% to osigurali i u respektabilnom Premier League International kupu, ma velike su to stvari. Astana je pravi suparnik, a mi smo ozbiljan dio posla odradili već u Astani gdje smo ih s igračem manje držali pred njihovim vratima."

    Dinamo je i danas igrao dobro, nizao prilike, ali onda malo posustao nakon gola Kazahstanaca ...
    "Tako je to u nogometu, mi nismo zabili ono što smo trebali, mogli smo ranije riješiti taj susret. A onda smo iz jednog prekida dobili gol, među nas se uvukla nervoza, igračima tu odjednom 'gori lopta'. Igrači u toj situaciji postaju svjesni kako ih još jedan primljeni gol izbacuje iz Europe , a znam koliko im znači taj plasman u europsko proljeće. Bio bi velik udarac za nas da smo ispali iz Europe, ali smo još jednom pokazali karakter, zabili treći gol i tu je sve bilo gotovo."

    Želje u playoff fazi Uefine Lige mladih?
    "Ma nema tu nikakvih želja, igra se na jednu utakmicu, mi smo domaćini i tu možemo ići u 'fajt' s bilo kim. Danas su nam nedostajali neki važni igrači, s njima bi bili još bolji. Mene oduševljava mentalna snaga mojih igrača, uvijek su najbolji kada je to najpotrebnije. Svaka im čast, svi skupa smo zaslužili ovakav rezultat" završio je Jovićević .
  • Infinity
    15.2k
    Bravo za klince. Steta sto nisam mogao gledati, iako sam to vrijeme proveo pred TV-om. Nova kablovska, nisam ni skuzio da nemam HR Arene :fear:

    Usput. Poznat je jedan potencijalni protivnik, a to je Juventus koji je sigurno drugoplasirani u grupi H. Sutra bi mogli saznati jos nekoliko njih, a to bi najprije mogli biti Monaco i Tottenham. Mogao bi mali Colina da nas posjeti.

    Ostalih pet potencijalnih protivnika je bas pretesko za prognozirati, ali tipujem na PSG, Lokomotiv, Benficu, Lyon i Plzen.
  • deda
    27.5k
    HNL juniori:

    Dinamo - Sesvete 2-0
    Baturina, Kapitanović
  • BluePhone67
    3.2k
    7f7zgfkg7iyqpuv2.jpg

    Juniori Dzg-Sesvete (2:0)
    Kadeti Varazdin-Dzg (0:1)
    Pioniri Varazdin-Dzg (0:2)
  • Sjena
    36
    Jučer juniori pobijedili Rudeš 2:0, Kapitanović, Julardžija.

    Ovaj vikend pioniri i kadeti igraju doma protiv Istre, a juniori su u Varaždinu.
    Nakon toga juniori imaju zaostalu utakmicu protiv Rijeke, i to je to za ovu godinu.
  • deda
    27.5k
    Mislim da je zaostala sa Interom
  • deda
    27.5k
    Juniori, 14. kolo
    Varaždin - Dinamo 0-3
    Hattrick Kim Gyuhyeong

    Kadeti, 15. kolo
    Dinamo - Istra 1961 6-0
    Brkić, Tomek, Pavlović, Barišić 2, Alghoul

    Pioniri, 15.kolo
    Dinamo - Istra 1961 2-0
    Lukanić, Čuljak
  • 000
    941
    Hattrick Kim Gyuhyeongdeda

    Bome treba cestitati na ovome. Jel ispliva nekad snimka tih nastupa juniora?
  • deda
    27.5k
    Pobjedom nad Interom od 5-3 juniori su završili jesenski dio sezone.
    Strijelci: Leš, Knežević, Kapitanović 2, Baturina

    1. Lokomotiva 14 +16 32
    2. Dinamo 14 +14 32
    3. Hajduk 14 +33 30
    4. Rijeka 14 +12 27
    5. Istra 1961 14 +1 22
    6. Osijek 14 +6 20
    7. Sesvete 14 -1 19
    8. Inter-Zaprešić 14 +1 18
    9. Hrvatski dragovoljac 14 -10 17
    10. Dugopolje 14 -5 14
    11. Rudeš 14 -18 14
    12. Varaždin 14 -10 13
    13. Slaven Belupo 14 -13 11
    14. Zagreb 14 -26 4
  • deda
    27.5k
    Tablica kadeti:


    1. Dinamo 14 +29 37
    2. Hajduk 14 +22 32
    3. Rijeka 14 +20 27
    4. Istra 1961 15 +4 27
    5. Osijek 15 +7 23
    6. Lokomotiva 15 +6 23
    7. Sesvete 15 +5 23
    8. Šibenik 15 -2 20
    9. Zagreb 15 -6 20
    10. Solin 15 -11 16
    11. Slaven Belupo 15 -5 15
    12. Varaždin 14 -8 14
    13. Inter-Zaprešić 15 -12 12
    14. Međimurje 15 -49 3
  • deda
    27.5k
    Tablica pioniri:


    1. Lokomotiva 15 +34 43
    2. Hajduk 14 +24 34
    3. Dinamo 14 +16 30
    4. Rijeka 14 +15 28
    5. Osijek 15 +7 25
    6. Međimurje 15 -12 23
    7. Sesvete 15 +7 20
    8. Zagreb 15 -8 18
    9. Solin 15 -11 18
    10. Slaven Belupo 15 -14 14
    11. Varaždin 14 -6 11
    12. Istra 1961 15 -10 11
    13. Inter-Zaprešić 15 -15 11
    14. Šibenik 15 -27 6
  • deda
    27.5k
    Jel napisao itko da su juniori izvukli Lokomotiv iz Moske u play offu? Prva i jedina tekma na HitrecKacianu 19/20. veljače.
  • Sjena
    36
    Pioniri upisali uvjerljiv poraz, a kadeti uvjerljivu pobjedu.

    Dinamo - Rijeka 0-5
    Dinamo - Rijeka 6-0 (Jurčec 12' 64' Tomek 16' - 11m Pavlović 32' Brkić 35' Barišić 74')
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.