• Majki2111
    2.6k
    Dinamo i Osijek odigrali su prijateljsku utakmicu na Maksimiru, a momčad Igora Jovićevića odnijela je pobjedu 2:1. Ovaj je susret za goste iz Slavonije ujedno bio i generalka za polufinalni sraz u Kupu s Rijekom.

Dinamo je poveo u 20. minuti u akciji koju je dojmljivim potezom pokrenuo Amer Gojak. Uz efektnu se minijaturu u suparničkom kaznenom prostoru izborio za udarac, vratar Ivica Ivušić odbio loptu, a na nju natrčao Sandro Kulenović i zakucao u mrežu.

Gojakova finesa za prvi ili efektan potez Edina Julardžije i Bernarda Karrice za drugi Dinamov gol. U 78. minuti, nedugo nakon što je trener Jovićević na teren lansirao mladu postavu Plavih, Julardžija je žonglerskim potezom povukao napad, proigrao Karricu na lijevoj strani, a mladi maksimirski krilni napadač jednako efektnom fintom primio loptu, prošao suparničkog igrača i naglo, iz trzaja, snažno zakucao pod samu gredu. Osječani su smanjili već u sljedećoj minuti kad je Petar Bočkaj projurio desnom stranom, zavrnuo u sredinu, a Josip Špoljarić skrenuo u mrežu.

Valja istaknuti kako su Osječani u sučevoj nadoknadi bili nadomak izjednačenju. Kleinheisler je tukao pod samu gredu, a Renato Josipović uspio iščupati loptu da bi odmah potom, nakon udarca iz kuta, Špoljarić s pet metara poslao loptu malo pored vrata.

- Prvi dojmovi su jako dobri, jer, iako utakmica nije imala natjecateljski naboj, ona je izgledala poput prvenstvene jer je bilo puno duela, trke i ozbiljnosti u igri i njihova je generalka za Kup to pokazala, a nama ostaju još dva tjedna, ali ukupno je bilo puno dobrih stvari u mojoj momčadi - kazao je trener Jovićević pa nastavio:

- Moram pohvaliti i Oijek koji je izgledao jako dobro. Imali smo u planu odigrati 70. minuta u najjačem sastavu, a onda pružiti priliku mlađim igračima koji su opravdali moje povjerenje. Ima još puno posla, ali siguran sam da ćemo iz dana u dan rasti kao momčad. Pristup je bio dobar što je još važnije od samog rezutata.

Mislim da idemo u pravom smjeru. Ima još puno posla prema naprijed, iz dana u dan rast ćemo još više kao momčad, ali ovo što vidim je OK. Moramo biti zadovoljni utakmicom s obzirom da je pristup bio jako ozbiljan. Taj proces dovest će te do rezultata - zaključio je Jovićević.
  • Majki2111
    2.6k
    Dobili smo gol od Osieka u prijateljskoj tekmi. Je li to početak karaja tvrde obrane koju smo imali? Je li to početak kraja ztakmica na malo golova i najbolje obrane u ligi?
  • Infinity
    15.2k
    I na zimskim pripremama smo dobili gol od Lokomotive. Dva kola prije ove stanke nam je Zapresic uvalio dva. Dogadja se. Pobjede se pisu.
  • deda
    27.4k
    Prijateljsku utakmicu Dinama i Gorice prenosit će HNTV danas u 18.00 sati. Tekma se igra na ostacima Maxa.
    13.2k
    Zasad igramo nogomet 80tih..premalo trke i otvatanja a previse dodira lopti i kompliciranja.

Sviđa mi se Korejac na stoperu

Nadam se da će obojica biti dobro. Stojanoviću je koljeno nateklo, Petkoviću nije - rekao je Jovićević pa se okrenuo viđenim na terenu.

Veseli me činjenica da su igrači uporno tražili rješenje protiv postavljenog bloka, što nije lako ni velikim momčadima kada im se protivnik zatvori. Puno smo mijenjali strane da bismo došli do bokova gdje su oni praktički imali manjak igrača jer s Mamutom samo gore i s četiri igrača u veznoj liniji mi smo to okretali, ali nismo imali dovoljno dubine, osobito u prvih 20-25 minuta. Pogotovo kod otvorenih lopti da se više napadne, malo više dubine kod naših veznih igrača ili naših krila da se razvučemo tu zadnju liniju, da bismo došli do igre, da bismo došli do Petka na primjer - pojašnjava trener prve maksimirske momčadi.

Inter je ušao čvrsto, blok u pozicijskoj niskoj obrani za razliku od utakmice s Rijekom gdje sam imao priliku malo i pogledati kada su ih napali visoko, imali su više prostora. To je njima bila prva utakmica poslije izolacije. Otežali su nam stvarno i protok lopte i traženje međuprostora, međutim kako je prolazila utakmica, tako smo mi postajali bolji i pronašli smo rješenje za taj niski blok. I 4-1 je dokaz tome, ali dizat ćemo formu iz utakmice u utakmicu - rekao je Jovićević pa dodao:

- Igrači su motivirano ušli u utakmicu s mladim igračima. Vidio se kontrast kvalitete i kada se ona spoji s motivacijom onda je to zaista jedna prelijepa igra - pohvalio je svoje igrače.

- Ako ste primijetili koristio sam jednu drugačiju formaciju, 3-5-2, koja se eto ispostavila kao dobra alternativa koja nam isto tako može koristiti osobito protiv ovakvih ekipa koje se dođu zatvoriti s 5-4-1 formacijom - zaključio je