• 1.HNL - 24. kolo - Dinamo Zagreb - Hajduk - 02.03.2025. - 15.00h, Stadion Maksimir, Zagreb
    Dinamo: šaljemo vam ulaznice za vaše navijače, dobit ćete maksimum na koji imate pravo po pravilniku.

    Torcida: monstruozno i podlo kompletni hrvatski nogomet činite taocom režima, ovo je mafiokracija!

    Rođeni da bi bili žrtve.
  • Novi "Stadion Zagreb" (Kranjčevićeva ul.)
    120 danarupke

    Čisto radi pojašnjenja, to je maksimalan rok u kojem moraju donijeti odluku. Mogu ju donijeti i za dva tjedna, ništa ih ne priječi u tome.
  • Europski koeficijent
    ekipa Dinama koja bi ušla u KL vrlo vjerojatno bila ispod razine ekipe od koje možemo očekivati finale, bilo da je ispala dva put u pretkolima kao aktualni prvak, bilo da nije osvojila HNLvjeko1701

    Ekipa koja bi ispala do KL ne bi bila dobra (to smo već vidjeli), no realno mi je da - kad ne bismo bili prvaci - odradimo jako ljeto s novim SD-om sastavljajući ozbiljnu momčad koja vraća naslov natrag i ima kvalitetu za proći u top 16 u konferencijskoj ligi, a onda se možemo još i dodatno pojačati na zimu. Evo gledam opet gore potove, najteži set protivnika prema gornjoj tablici bi nam bio recimo Fiorentina - Bournemouth - Wolfsburg - Brest - Rakow - Brondby, a najlakši Slovan - Qarabag - Lech - RFS - KuPS - NOAH.

    Tu imamo i potpuno drugačiji voljni moment - nismo poispadali iz kvala za LP i EL do KL nego smo od početka znali kud idemo i koje ciljeve imamo. To je čista psihologija, ne osjećaš se jednako dobro kad dobiješ povišicu od 10% koju nisi ni očekivao i kad dobiješ povišicu od 10%, ali ti je prethodno najavljeno da ćeš dobiti 30%, iako je tebi u oba slučaja plaća porasla jednako.

    Ali bi nam europska sezona predugo trajala onda, to bi se opet negativno odrazilo na prvenstvorioda

    Računaj da u slučaju da netko drugi bude bude prvak, gotovo sigurno će igrati EL/KL praktično do kraja siječnja - što će ih itekako oslabiti u HNL-u jer i nas to oslabljuje, a sigurno neće imati širi kadar. Širimo sad temu, ali meni se sviđa ovaj novi sustav jer svako natjecanje ima nekih svojih čari. Naravno da nam je cilj da svake godine igramo LP, ali ako nam se svakih par godina zalomi KL ili EL, manje je novca no prilika za neke druge dosege.
  • Europski koeficijent


    Loša lova i problema za financije, ali prilika za ozbiljno napucavanje koeficijenta i potencijalno europski trofej i nek me ne lažu oni koji pljuju po Konferencijskoj ligi da ne bi voljeli da u vašem životu dignemo europski trofej, pa makar to bio i treći po vrijednosti.

    Po ovim potovima (znam da stravično pojednostavljujem), Fiorentina i mi bismo bili glavni favoriti za finale na mnogima od nas poznatom stadionu u Leipzigu. A na jednu smo tekmu pobjeđivali i puno jače od Fiorentine, još pred koji tjedan.
  • Trener - Fabio Cannavaro
    Brijem da će prije ili poslije sopić doći za kormilomasacusec

    Cannavaro će sigurno jednom otići, bilo to sad na ljeto jer ćemo doživjeti debakl ili će nam ga za 2-3 godine oteti Real nakon kaj ga izbacimo iz Lige prvaka, ali ni u jednom scenariju ne vidim dolazak Sopića. Mislim da je to standardno novinarsko spominjanje slobodnih bivših trenera Rijeke ili trenera koji su se po bilo čemu malo istaknuli u HNL-u, ali ništa od toga nije referenca za Dinamo.
  • Dinamo Zagreb - nepopularna mišljenja


    Apsolutno, rasprava je bila o komentarima ispod klupskih objava na Facebooku, odnosno nadovezao sam se na ideju o gašenju tih komentara. Isto bi pravilo trebalo biti i tamo. Veličanje zločina nije sloboda govora.
  • Statut GNK Dinamo


    Ja evo, a mislim da sam odigrao neku ulogu u borbi za demokratizaciju kluba i njezin sam neskriveni pobornik, smatram posve legitimnim da netko misli kako je pretvaranje kluba u dioničko društvo bolja opcija od članskog upravljanja klubom. Ne slažem se s njim, ali svatko ima pravo na mišljenje.

    Dva su problema kod toga:
    • prvi je da se proponenti privatizacije uvijek jave tek kad nešto zašteka ili pođe po zlu. Nitko nije prošle godine nakon dočeka na trgu govorio kako bi bilo puno bolje da klub nije demokratiziran, govore sada kad smo u ozbiljnoj rezultatskoj krizi. No Dinamova kriza igre i rezultata nema ama baš nikakve veze s unutarnjim ustrojstvom kluba i demokracijom, ona je samo povod za ponovno propagiranje tih ideja. Sad, za pet godina i za 50 godina, kad god krene nešto po zlu, javljat će se ljudi koji će govoriti kako bi bilo puno bolje da klub umjesto demokracije ima "gazdu". Tu dolazimo do drugog problema, a to je da...
    • proponenti privatizacije žive u nekom idiličnom svijetu u kojem bi se Dinamo privatizirao tako da bi najbogatiji arapski šeik uložio par milijardi i postavio Bobana za predsjednika bez želje da se petlja u išta i živjeli bismo sretno do kraja života. No realnost privatnih klubova je prilično surova: Šibenik mijenja vlasnike svake godine, Istra je de facto druga momčad skorog španjolskog drugoligaša, Osijek je PR alatka u predstavi vladajućeg režima koji sanja o Mađarskoj do Rijeke, ta Rijeka je igračka čovjeka koji bi htio biti Mamić ali mu to ne uspjeva, a tovare bolje da ne spominjemo. Kao što demokracija nije idilična, tako ni privatizacija nije idilična. Nema tu šeika koji se zaljubio u Zagreb ni milijardi koje padaju s neba, realnost su više ili manje mutni lokalni bogataši i borbe za prevlast te mogućnost da klub postane nečija privatna igračka gore nego što je to bio u najgorim danima Mamićeve vladavine.

    Priznajem vam pravo da mislite drugačije, ali u krivu ste jer gledate na ideju kroz ružičaste naočale. Demokracija je oslobodila ovaj klub i ona - pogotovo kad se skupi većina za ozbiljnu izmjenu statuta i demokratičnost u punom smislu te riječi - jamči da će on ostati slobodan zauvijek, da nikada više neće biti neki Canjuga, Mamić, Antolić ili Hanžel, a Bogu hvala ni neki Meszaros, Mišković, Mateschitz i tko zna tko još.
  • Dinamo Zagreb - nepopularna mišljenja


    Nisam nikada za gašenje komentara, ali baniranje onih koji prizivaju povratak Mamića bi trebalo biti pod muss i - doduše preslobodno - bih to tumačio kao poticanje na počinjenje kaznenog djela u pokušaju. Postoji pravomoćna presuda i ta stvar je stavljena ad acta.
  • Dinamo Zagreb 2024./2025. - o svemu pomalo
    Pa se mora u rukavicama govoriti "sportski sektor nije dobar ", kao da to nije daleko najvažniji segment kluba.Chempers

    Vodiš neke svoje bitke s izmišljenim neprijateljima, nije nikakav eufemizam. Mislim da svatko ovdje itekako zna da je sportski sektor najvažniji segment kluba, ali isto tako i da nije jedini bitan.
  • Dinamo Zagreb 2024./2025. - o svemu pomalo
    Vrzma mi se ovo po glavi već neko vrijeme, a suzdržavam se napisati jer ne želim da ispadne kao ikakvo traženje alibija za ikoga. Svima je jasno da se već neko vrijeme vuče problem sa sportskim sektorom i da mijenjanje trenera nije taj problem riješilo, a davanje povjerenja Mariću nažalost je bila greška. Njegova odgovornost je tu najveća, odgovornost je i na onima koji su ga predugo tolerirali, ali dojma sam da u svemu tome zanemarujemo odgovornost onih koji su tu ključni.

    Igrača.

    Igrači su u traženju odgovornosti uglavnom svete krave. Izuzev pojedinaca poput Mmaeea koji se istaknu i završe na stupu srama, igrače se uglavnom gleda kao kolektiv i sve bi se prvo mijenjalo osim momčadi jer je zamijeniti momčad praktično nemoguće. Odgovornost se s njih uglavnom prenosi na nekog drugog: ako su igrači loši, kriv je sportski direktor koji ih je doveo, ako se igrači ne trude dovoljno, kriv je trener koji ih je trebao motivirati i slično.

    No mi uvelike imamo problem upravo igrača i momčadi, odnosno njihovog mentalnog stanja, zbog čega imamo ogromne oscilacije u igri. One nisu vremenske nego natjecateljske - mi u istoj sezoni rušimo jedan Milan i gubimo 4:0 od Rijeke, ne možemo pobijediti mrtvi Hajduk no gazimo u gostima Slovan i Salzburg koji su za njih nedostižna razina, dominiramo protiv Monaca pa po istoj toj kiši ne možemo jedan jedini gol zabiti Osijeku.

    Zašto je to tako? Ovo nije retoričko pitanje, zašto borbena, ratnička, lavlja momčad iz Lige prvaka u domaćem prvenstvu i kupu odjednom postaje hrpa sisica slegnutih ramena, preplašenih pogleda i motivacije šalteruše u općini? Jučer je drugo poluvrijeme bilo drugačije, ali generalno imamo taj problem i ne mogu dokučiti kaj stoji iza njega. Imaju stav kad ne žele slušati zvižduke s tribina, tu su glavni, ali kad se treba izboriti na terenu onda su manji od makovog zrna. Jel bojkotiraju nekoga, jel imaju neki interni problem, je li nešto treće? Ovo je možda za nepopularna mišljenja, ali Ademija tu napadam prvog jer podržavam kad kapetan brani svoju momčad od neutemeljenih kritika i stane ispred svih da ih zaštiti, ali kapetan ne ispunjava svoju dužnost ako mu je momčad jadna, bezidejna i ne bori se. Vrijednost senatora upravo je u tome da prenose s generacije na generaciju igrača koji se izmjenjuju šampionski gard, kulturu svlačionice i borbeni duh; bez toga oni su samo stariji, izraubaniji igrači koji su dugo u klubu.

    Ozbiljan posao tu čeka novog sportskog direktora, ozbiljan. Neovisno o tome bili mi prvaci na kraju ili ne.
  • Upravljačka Tijela | Predsjednik | Uprava | IO | NO
    Zašto?Nolifer

    Zato kaj je jutro pametnije od večeri. Prespavaš, dođeš k sebi i onda racionalnije možeš pristupiti rješenju problema. Nisam rekao da itko treba šutjeti ili se praviti da je nešto što nije nego sugerirao da se komentira kad se malo ohlade glave, to je sve.
  • Dinamo Zagreb - nepopularna mišljenja
    Nepopularno mišljenje - ja sam danas napokon vidio jebeno htijenje na terenu. Vidio sam emociju, borbu, i poslije utakmice u reakciji na zvizduke i u samoj igri, a to sve u kombinaciji s puno nesreće na terenu.

    Pisao sam danas da je ovo prijelomni tjedan; prelomili smo kup na krivu stranu, ako u nedjelju prelomimo prvenstvo na pravu onda imamo itekako razloga vjerovati da ga možemo obraniti.
  • Upravljačka Tijela | Predsjednik | Uprava | IO | NO


    Nisam rekao tebi, citirao sam te i komentirao da se odjebe s retorikom “nek uprava prestane brojati clanove i napravi nesto oko sportskog sektora” jer su to kruške i jabuke no obrisao sam komentar jer ne zelim ulaziti u rasprave u ovom trenutku kad su svi vrućih glava, od njih nista korisno.

    Nikakva losa namjera. U pravu si i oko terena, uzasan je, i oko toga da je sportski sektor podbacio. I jedno i drugo je očito.
  • Upravljačka Tijela | Predsjednik | Uprava | IO | NO
    Udahnite, prešutite, ohladite glavu. Od vrućih glava nema nikakve koristi.
  • Dinamo Zagreb 2024./2025. - o svemu pomalo
    To je ono kaj nekoliko nas ovdje cesto pise: naprosto nije isto u Rijeci i u Dinamu. Da smo doveli za Pasalica iz trece lige, prvo bi svi mediji i pola navijaca razapeli klub kako se to zeli igrati LP, a pojacanja se dovode iz treće njemačke lige. Onda bi Pasalic u 4-5 utakmica usao s klupe po 20-30 minuta i ako ne bi imao debi kao sad u Orlandu, ekipa bi ga prekrizila i “pa nije bezveze igrao u trecoj ligi, ovo samo mi mozemo kupiti”.

    Ovako lagano Rijeka, bez prevelikih ocekivanja, odigras jednu tekmu dobro, tri tekme te nema, statistika ti je okej i vidi igračinu.