• Stadion Maksimir
    Stadion koji će graditi grad i/ili država vjerovatno neko vrijeme nije moguć. Ali, kompleks uz koji bi išao stadion + poslovni dio u privatnoj režiji ili nekom javno-privatnom partnerstvu je apsolutno moguć, pogotovo danas kad su kamate male. Govorim o teoriji jasno jer teško da će Grad maknuti šape sa Maksimira.
  • Bivši Igrači & Treneri
    U Dinamu dobar ali ništa više od toga. Pamtim ga po golu Partizanu. Kasnije u Leedsu jako dobar.
  • Kakav model želimo u budućnosti?
    Otkud ti to, tj. imaš li negdje točno definirano koliko vrijedi elaborat? Ili je i to procjena Povjerenstva.
  • Kakav model želimo u budućnosti?
    Privatizacija tj. preoblikovanje sportskih klubova u Hrvatskoj odvija se ISKLJUČIVO prema Zakonu o sportu. Prema njemu, potreban je elaborat tj. procjena vrijednosti kluba na temelju kojeg se utvrđuje temeljni kapital odnosno vrijednost kluba. Pri tome igrači NE ULAZE u procjenu vrijednosti. Elaborat za Dinamo je izrađen, samo još nije odobren od Povjerenstva za profesionalne sportske klubove. Po njemu Dinamo vrijedi oko 30 mil. eur. To je trenutno stanje i polazna točka. Ako sam nešto pogriješio, neka me isprave.
  • Kakav model želimo u budućnosti?
    Pročitaj Zakon o sportu, poglavlje o preoblikovanju klubova.
  • Kakav model želimo u budućnosti?
    Ama nešto vrijedi onoliko koliko ga, u trenutku prodaje, netko hoće platiti. Možeš li Dinamo kupiti za manje od procjenjene vrijednosti? Ne možeš.
    Da li ga možeš kupiti za više od procjenjene vrijednosti? Ne možeš.
  • Kakav model želimo u budućnosti?
    Procjena vrijednosti Dinama, prema sadašnjem zakonu, nema puno veze sa ekonomskom procjenom vrijednosti tvrtki. To je jednostavno tako. Zato i imamo situaciju da možeš kupiti cijeli klub za vrijednost dva igrača.
  • Kakav model želimo u budućnosti?
    Jesi čuo za koronavirus?

    Provjerio sam, nema ga u Zakonu o športu.
  • Kakav model želimo u budućnosti?
    Vezano za procjenu, cifra koju sam napisao (30 mil. eur) nije proizvoljna već je rezultat procjene Deloita ako se ne varam, prema postojećem zakonu gdje igrači ne ulaze u vrijednost kluba. Dakle, u slučaju privatizacije, ide se sa tom procjenom, ma što mislili o njoj.
  • Kakav model želimo u budućnosti?
    Ja ću sigurno, kao član, kupiti koju dionicu. Dakle, sigurno će biti barem dva suvlasnika.
  • Kakav model želimo u budućnosti?
    Htio je i Čermak a Ćiro Blažević je bio jedno vrijeme i vlasnik.
  • Kakav model želimo u budućnosti?
    Pa neće se nitko javiti dok se ne zna da li se ide i pod kakvim uvjetima u privatizaciju. Ljudi su kupili Istru, Rijeku, Osijek a gdje ne bi Dinamo.
  • Kakav model želimo u budućnosti?
    O čemu vi pričate? Pa procjena vrijednosti Dinama je 30 mil eur. Znači, za 15 mil eura dobiješ upravljačka prava. Za tu cijenu zainteresirani će stajati u redu.
  • Kakav model želimo u budućnosti?
    Pa nemam. To je jednostavno mana ovog model i toga treba biti svjestan. Mada smatram pogrešnim raditi usporedbe biranja političara i vodstva kluba. Profesionalni klub je tvrtka i tako se treba tretirati.