Hrvatska nogometna reprezentacija Meni je stvar vrlo jednostavna. Modrić je svjesno napravio to što je napravio, uhvatili su ga i sad je na njemu da se brani kako zna a na sudu da ga osudi ili ne. Koliko sam shvatio, ovo je tek prijedlog optužnice i ona još nije potvrđena. Ako i jest, pravni put je dug i vjreovatno će završiti kad on već okonča karijeru. Optužnica je za relativno benignu stvar i ne bi trebala utjecati na njegov status u reprezentaciji.
Pošteno govoreći, da sam bio na Modrićevom mjestu ja bih vjerovatno napravio isto a vjerovatno i vas 90% ovdje. Da li bi me trebalo kazniti ako me uhvate? Jasno da bi.
S obzirom da znamo kako funkcionira DORH, uvijek se treba postaviti i pitanje zašto baš sada i koji drugi motivi stoje iza optužnica. Nisam pravnik ali ne vidim načina kako se presuda sa prvog suđenja može održati na sudu u Strazburu, pogotovo sad kad su suci uhićeni. U slučaju da se presuda poništi jel onda i ova optužnica opet ide u mirovanje?