Grad Zagreb Rast broja vozila, nikakva (ili nestručna, loša) ulaganja u prometnu infrastrukturu, građevinski boom u Zagrebu, već sada donosi neodrživo prometno (i ino) stanje u gradu. Povratkom u normalu (u poslovne urede) to će još više doći do izražaja.
zagađenja i smoga u sesvetama? pa jbt, to je predgrađe, periferija, ljudi u predgrađu i žive zato što žele komfor koji ne mogu imati dublje u gradu. — db-izbjeglica
Sesvete je toliko zagađeno količinom prometa i preizgrađeno da i nije baš primjer nekog komfornog kvarta za život, govorim o većem dijelu urbanog dijela Sesveta, ne o njegovim rubnim dijelovima.
Ukidanje prometnih traka bi dovelo do cega osim vecih guzvi, a zabranom diesela bi vecini populacije i poslovnih subjekata ukinuo jedino dostupno prijevozno sredstvo - samo mi nemojte bicikle navoditi - koji je prsjecan godisnji broj kisnih dana u zg? — Jaro
Vozim dizelaša i nije problem svakog takvog vozila, nego u onima koja zagađuju više od određenih normi, takvima treba zabraniti sudjelovanje u prometu. IZGRADNJA NOVIH CESTA, širenje trenutnih prometnica (gdje god je to moguće), novi podvožnjaci i nadvožnjaci, više stanica gradske željeznice, nove tramvajske trase (od Kvatrića do Domovinskog mosta, Ljubljanica-Horvaćanska, Trešnj.plac-Zagrepčanka, Dubec-Sesvete), projekt metroa, ulaganja u prave biciklističke staze. Koliko je prosječno kišnih dana u Amsterdamu, oni baš i ne znaju za ljeto. Od negdje se mora krenuti, stručno i što prije.