Comments

  • Gaming | Igre - Konzole i ostalo

    Uf, kaj sam se sad najezio na ovo :fire:
  • Gaming | Igre - Konzole i ostalo
    GTA je rijetka franšiza za koju mi nikad ne bi bio problem dati lovicu. Ne stancaju ih dvaput godišnje, igre su ogromne, puno je igrača, imaš milijun offline i online opcija za igru, teško mi je uopće usporediti s nečim i naći nekaj slično kao GTA.

    Ostale igre su objektivno preskupe. Assassin's creed mi je jedan od najdražih serijala pa su postale teški stanceraj nakon četvorke. Fifa je najprecijenjenija igra svih vremena, doslovno je isto koštala Fifa14 koliko i GTA5 kad su izašli 2013 godine, s tim da sam GTA5 igrao u kontinuitetu do 2020. Totalno neusporediva franšiza koja zbog toga može nabiti cijenu koju želi i svejedno će biti potražnje.

    Cijena je u ovom kapitalizmu dosta nezahvalan predmet rasprave jer ju ne dirigira ni kvaliteta ni trud ni opravdanost, nego samo broj budala s lovom.
  • Modri Šank - Ajd na Pivicu

    Plejku nisam upalio godinama, ali ovo je vrijedno svakog povratka
  • Grad Zagreb
    Baš me briga hoću doći pol sata ranije ili kasnije.dumitrumitu

    Ja si tri dana kasnije razmisljam kaj sam sve mogo u tih pol sata koje sam potrosio u koloni :lol:
  • Grad Zagreb
    Ali auto je opcenito toliko glup oblik prijevoza, osim u neka gluha doba kad nema nikog zivog na cesti ili kad jednostavno nema javnoprevoznih linija.

    Nemres se fokusirat na apsolutno nista osim na volan, gas i mjenjac, a uz to se guzis s jos par tisuca ljudi tijekom sat vremena na potezu od 4-5km. Kad stignes na destinaciju jos moras trazit parking i to sve placas tankiranjem jednom tjedno (u najbolje slucaju).

    S biciklom dodes brze jer nemas guzvu ispred sebe, ne moras trazit parking i jos ne trosis gorivo, a i najzdraviji je oblik prijevoza za sve one koji se bave finim (fizicki neaktivnim) poslovima.

    U vlaku mozes citat, ucit, surfat, punit mobitel, laptop, pisat, kakat, imas klimu preko ljeta, grijanje tijekom zime, i od ruba do ruba grada dodes za 25min.

    ZET slicna stvar kao vlak, samo sirotinjska verzija.

    Auto doslovno nema nijednu prednost, a i dalje ga svi koristimo...
  • C. Ronaldo ili Messi
    S obzirom da vecina ljudi koji prate nogomet nikad nije igrala na nekog ozbiljnoj razini nit se razumije u nogomet uopce, rezultat u potpunosti ocekivan :yum:
  • Grad Zagreb

    I dalje je problem potez uzbrdo u tipa 7-8 ujutro, ali je lakse otkad je jedan od ta dva problema rijesen.
  • Grad Zagreb
    Kao osoba koja se nikad ne vozi tramvajem ni busom, vec svim drugim oblicima prijevoza, apsolutno podrzavam da gdje god je to moguce, prometne trake budu odvojene za ZET.

    Tko god se vozi cesce gore prema Rebru zna koliko se olaksanje desilo kad su zagradili jednu traku samo za autobus, dode se do gore bez pardona, a prije je bus trosio po 10-15min na 200m puta. Samo jedan primjer koji pokazuje koliko javni prijevoz postaje efikasniji.

    Previse nas je u autima i to je nepobitna cinjenica, stoga bi poboljsanjem javnog prijevoza Grad mozda potaknuo ljude da se prebace na taj rezim.
  • Dinamo Zagreb 2026./2027. - O svemu pomalo

    E jbg, sad si prešao igricu :lol:
  • Dinamo Zagreb 2026./2027. - O svemu pomalo
    Mala digresija koja ne utječe na poantu.

    Svaki psihijatar će vam reći da su fizičke ovisnosti za koje postoje lijekovi i zamjena lakše od ovih psihičkih ovisnosti. Klada, kocka, igrice, pornići, internet...nema za to lijeka ljudi.
  • Grad Zagreb

    Dobro, ali moždani i srčani se ne rješavaju na traumi. Tam su ortopedija i plastika, većina hitnoća nisu traumatske prirode.

    Uglavnom, slažem se sa svim kaj si napisao, nerealno je imati idealnu infrastrukturu, ali bolnica Blato bi u ogromnom obujmu rasteretila postojeće bolnice, a i velikom bazenu stanovnika bi bila bliže. Poneka nije bitno koliko ti treba do bolnice, ali ponekad minute fakat igraju ulogu.

    Ja zagovaram model u kojem infrastruktura postoji na različitim lokacijama diljem države, a doktor putuje gdje je potrebno, ali to nejde bez love.
  • Grad Zagreb

    Dobro, Draška je trauma, ali nije ionako bitno za poantu, već da bi se brže stiglo do bolnice da je ta bolnica bliže.
  • Grad Zagreb
    Ne daj Bože da te čopi nekaj gadno, do Rebra rikneš triput..OsamŠest

    Da, nema svemira u kojem iz Brezovice možeš doći do Vinogradske ili Rebra za manje od pola sata i to možda u tri ujutro kad nema nikog živog na cesti.

    A osim toga, nama treba jedna kvalitetna zdravstvena decentralizacija. Svugdje u svijetu je običaj da se najteži slučajevi rješavaju u centrima izvrnosti i nije neuobičajeno da ljudi s jednog kraja zemlje idu u bolnicu na drugom kraju za komplicirane zahvate i operacije koje izvode 2-3 doktora po državi. Međutim, kod nas se za infarkt miokarda koji je i dalje u porastu mora doći skroz od Karlovca ili Bjelovara do Zagreba da bi kardiolog ugradio stent ili kirurzi operirali srce i to ne zato što nema liječnika koji bi to radili u Karlovcu ili Bjelovaru, nego zato što za to ondje nema opreme.

    Otoci su još veći problem jer za sve moraš voziti pacijenta u Split ili Zadar umjesto da kao u državama koje ulažu u zdravstvo imaš infrastrukturu na svakom otoku, a doktor bude taj koji leti s helićem ili gliserom od mjesta do mjesta gdje je skrb potrebna dok su tehničari u međuvremenu pripremili pacijenta za zahvat.

    Sad sam raširio malo temu, ali poanta je da je Zagreb sam sobom preopterećen, a kamoli tek kad se uključe u promet svi ljudi koji dolaze iz cijele Hrvatske ovdje na liječenje.
  • Grad Zagreb
    usput izgraditi velike garaže i parkirališta.NORTE

    Rebro trenutno gradi garazu na nekoliko etaza uz to kaj vec ima jednu garazu. Bolnicka infrastruktura se u gradevinskom smislu poboljsava, samo kaj se trenutno nalazimo u prelaznom periodu u kojem je pol zgrada u obnovi, a odjeli prebacani u preostale zgrade pa zbog tog nastaje teski kaos.

    Ali ono kaj je neoprostiva sramota je da i dalje nemamo bolnicu juzno od Save.
  • Shop & Web Shop

    Evo odgovorili su da je trenutno slanje obustavljeno, ali da ce javit kad krene ponovno