Nathanaël Mbuku #21 Pričao sam još na jesen s jednim bivšim članom stožera GNK-a o Cordobi i Mbuku..
Dio o Cordobi ću izostavit, jer je tema Mbuku..
Ukratko, on nije krilo niti špica. A doveden je kao krilo odnosno treća špica na ljeto. Njegova prirodna pozicija je ovo što igraju Baturina i Stojković i tu pruža najbolje partije. Ima solidan do jako dobar udarac, ima dobru tehniku, duel za svoju visinu može izgurat solidno. Igra ispodprosječno 1 na 1 i sporiji je od Špikića i Cordobe.
E sad, zašto je opće doveden i koja je to vizija bila, to samo Marić zna jer se Jakira o ovom nije pitalo očito..