• Dinamo Zagreb 2024./2025. - o svemu pomalo
    Sad kad krenu Nepalci i Indijci se učlanivati jao majko.Mali Zeus

    Da ti je netko prije 10 godina rekao da će oni biti većina u ZETovom busu na liniji Blato Savski most bi li vjerovao?
  • A ili B | Forum Igra
    Hrvatska praunuka iz Argentine..

    Slika Pavelića na utakmici Građanskog ili Marka Belinića s "osnivačke" skupštine Dinama 1945.?
  • Dinamo Zagreb 2024./2025. - o svemu pomalo
    Smiri malo s tim rasizmom, zaistaBosskovitz

    Gdje je tu rasizam?
    Pisao sam o internalizaciji članstva/baze, koja pogrdna imena sam koristio?

    Implementiraš rasizam bez ikakve osnove. Širenje baze na druge kontinente je krenulo prije 20 godina u klubovima petice, neminovno je da ce doći i ovdje. Htio ja, ti ili netko treci to ili ne. Samo konstatiram da je ovime to sada na neki način i legalizirano bila to vasa izvorna ili sporedna ideja..

    Gdje su to elementi rasizma?

    Edit: vidim da se referenciraš na drugi upis, makar ja ni tamo ne vidim elemente rasizma, ali to je na našim vjernim moderatorima da procjene..
  • Dinamo Zagreb 2024./2025. - o svemu pomalo
    Ima ,kažem ti i to dosta, ljudi su lijeni jednostavno nemam drugih razloga ,imaju BiH papire mogu do Hrvatske i dosta im očito.Dzgšb

    Onda je to novi moment s kojim nisam upoznat. Kad se zbroji rodbina i prijatelji više njih je podrijetlom s one strane granice nego ove i stvarno ne znam nijednu osobu da nema naše papire i OIB. Ali očito sam ja onda izolirani slučaj. Da me netko jučer probudio i rekao da postoji Hrvat u HRHB koji nema naše papire, rekao bi mu da laže..
  • Dinamo Zagreb 2024./2025. - o svemu pomalo
    Mislim da je bio podatak da je se u Čapljini 80-tak se htjelo učlaniti a nisu imali OiBDzgšb

    Prvi put čujem da Hrvati u Hercegovini nemaju naše papire jer samim upisom u knjigu drzavljana dobivaš OIB te znamo svi koliko je u Hercegovini naših drzavljana, ali ok..
    Kakvi Indijci i Azijati... Ionako svi strani radnici prijavljuju boravište ovdje, a samim time im se dodjeljuje i OIBrioda

    Mislim na internalizaciju članstva, navijačke baze sto je i tendencija većine europskih top klubova trenutno, svidjelo se to tebi meni, ovoj trojici aseva gore ili ne.. Kod nas je to došlo kasnije, ali dolazi. Pogotovo sa stranom radnom snagom..
  • Dinamo Zagreb 2024./2025. - o svemu pomalo
    Radi krive (neki bi rekli prave) pripadnosti 45', prije svega nedužnosti u tim razdobljima i bježanja da spase živu glavu od "osloboditelja", imam dosta rodbine na više kontinenata. Svi potomci tih prebjega imaju naše papire i samim time OIB. Isto tako svi ljudi koje znam da su trbuhom za kruhom bježali u Njemacku i Irsku i njihova djeca imaju OIB.
    Svi Hrvati u HRHB imaju OIB jer im je to najlakši izlaz iz te umjetne države te naša djeca iz Hercegovine i Bosne u praksi prije dobiju HR papire nego one sarajevske.

    Ne znam iskreno na što se tu ciljalo i tko su ti ljudi koji nemaju OIB, a bili bi članovi GNKa. Valjda praunuci doseljenika u Argentinu iz 19.stoljeća.

    Ako je ideja ovog širenje navijačke baze na Aziju (kao sto naše kladionice vjerno dobivaju nove korisnike u ovim Azijatima) onda je to trebalo tako i reći.
    I zanimljivo kako sad imamo ruke od Barišića za ovo, a novi Statut ćemo možda dobiti prije izbora, a možda poslije ovisno o tim istim rukama koje imamo odnosno nemamo..
  • 1.HNL 2024./2025.

    To je riječ o dostavi podataka za licenciranje za 1.HNL i 2.HNL + UEFA.
    Ali ti podaci nisu javni. Pa i kad ih se dođe u posjed, nisu za javnu objavu da ne bi bilo.
    Makar u tim podacima je drukčija razdioba brojeva nego u ovim javnim objavama (tipa moraš odvojit prihode od ulaznica, sponzora, UEFA-e, transfere itd. točno po kategorijama). Ali totali (rezultat, ukupni prihodi) moraju biti isti kao ovi podaci na FINA-i. Zato je recimo zgodno doći u posjed tih podataka jer ti olakšavaju analizu.
  • 1.HNL 2024./2025.
    Izvještaji jogurta i Rijeke nisu još dostupni jer su oni dionička društva, a ne udruge te imaju drugačije rokove izvještavanja (paradoks je da Dinamo kao udruga ima rok za objavu ranije od dioničkih društava što je najveća razina koja postoji u RH po ZTD-u.)
    Čim budu na Fini, javit ću podatke..

    Uglavnom, od ostalih zanimljivosti. Gorica je prijavila prihode od 2,765 milijuna EUR i paralelno gubitak od 2,926 milijuna EUR. Iskreno, ne mogu ovako na prvu iščitati što se tu točno dogodilo. Imaju pad plaća i neobjašnjih porast "ostalih rashoda" od 1 milijun EUR.

    Usporedba:

    Goričini prihodi u 2024. su 3,5% Dinamovih.

    Apsurdna je ta razina finacijske dominacije koju mi imamo nad ostalim klubovima u HNL-u.

    Lokomotiva je objavila prihode od 8,5 milijuna EUR i dobit od 1,7 milijuna EUR!

    Naslov je majka svih majki, a neosvajanje bi bio kolosalan poraz!
  • 1.HNL 2024./2025.
    Nevjerojatan je taj mindset da smo od toga da se Gorici poništavaju 2 čista gola, da se protiv Istre isključuje VAR dok je njihova verzija Mbukua u zaleđu pola metra i sad plaču radi nekih tobože nesuđenih penala protiv Rijeke. Cijelu jebenu sezonu se tu četničku gamad gura i forsira jer idu jebeni lokalni izbori i radi mira unutar CDU-a kojem prvi put od vremena Tuđmanizma visi Dalmacija, te ih se forsira preko svake mjere i sad plaču kao zadnje pičketine.

    Ovo upućuje na 2 stvari:

    1. Financije su totalno u kurcu
    2. Sportski se raspadaju kao i pred kraj prošle sezone

    Ipak, upozovaram sve da ne radimo orgijanje kao u rujnu kad je Kale odlazio pa smo im se smijali 10 dana pa su nas 2 puta natamburali s nikakvom igrom. Treba biti skroman i ponizan, kraj je još daleko. Oni imaju 2 boda više od nas. Naša igra je uglavnom bila nikakva u većini sezone i cijeli optimizam baziramo na tome da će nam (konačno) svih prvih 11 biti zdravo i u formi 7,8 kola u nizu.

    Na ovo medijsko orgijanje treba reagirati, ali ionako ih već svi sprdaju pa nije ni nužno pretjerano drkati po tome. Bojim se jedino da HNS ne krene u neke igrice i da ih se ne krene gurati izvan svih okvira kako bi se održala neka neizvjesnost borbe za naslov ova 3 kluba bar do 1.svibnja.
  • KK Dinamo
    Ovo dns nije izgledalo kao da je većina tih dečkiju sportaš profesionalac. Mozda i nisu, ne znam. S tim budzetom koji imamo ovo postaje traćenje vremena i imena. Ako se dogodine ne ubrizga svježi novac unutra, taj KK gubi svoj smisao ako Cibona opet preživi..
  • Nogometni Podcast
    Dali bi tovari sad oba guza da im se stvori Štimac. Uostalom Jakobušić je bio našminkana i ljepuškasta verzija Štimca s malo jačim političkim pedigreom i bez igračke karizme. Obrasci djelovsnja su im isti bili.
    To što je njihova sekta proglasila Štimca personom non grata pa sad razne verzije njihovih zadrugara se s sprdaju s njim po nekoj političkoj dužnosti. Ali garantiram, dali bi bubreg da im se Štimac ili tako netko vrati..
  • Dinamo Zagreb 2024./2025. - o svemu pomalo
    Varazdin gostavanje je najteža tekma nakon Rijeke i Hajduka jer dolazi nakon repstativne pauze gdje imamo Hoxhu, Mbukua, Baturinu i Sučića u pogonu, a i realno tamo nam je uvijek bilo na knap.
    Nakon toga Istra gosti je utakmica nakon njihovog kupa. Mogli fino izmoreni bit.. Ako je Mišketu problem igrati 2 zaredom, onda je i Slavku Blagojeviću..

    7dnevno pretpostavljam asocira na to da bi CDU Hrvatska radi svoje glasačke mašinerije ima interes da jogurt bude prvak (lokalni izbori), a druga muha je da vjv eliminira trenutnu garnituru kao luzersku u slucaju gubitka naslova s ovim proračunom i postavi svoje nove verzije jandrokovića i banožića unutra.
  • 1.HNL 2024./2025.
    Iz tvoje sam kolijevke, Rijeko
    otplovio negdje daleko
    al' uvijek si bio i ostao, Grade
    ceznja u srcu mom ja sam u tvojoj
    ti u mojoj dusi
    Rijeko, jer moj si dom

    Najdraza Rijeko
    otvori njedra
    vracam se tebi
    primi mi jedra

    Voljeni Grade
    otvori vrata
    da pogledam Kvarner
    sa vrha Trsata

    Najdraza Rijeko
    pruzam ti ruku
    spustit cu sidro
    u tvoju luku

    Voljeni Grade
    za tebe disem
    najljepsu pjesmu
    srcem ti pisem

    Mladost je htjela daljine
    luke bez tvoje topline
    al' uvijek si bio i ostao, grade
    ceznja u srcu mom
    ja sam u tvojoj
    ti u mojoj dusi
    Rijeko, jer moj si dom
  • Upravljačka Tijela | Predsjednik | Uprava | NO
    Barišićevih 35 ruku - prebjezi ekipa nemaju šanse biti ponovno izabrani po novom statutu gdje IO + Zajec bira 35 skupstinara, a 25 vjv DP na na ovakvoj vrsti izbora.

    Tako da ne kuzim taj narativ "oni nisu za novi statut".
    Da li je itko pricao s njima?
    Da li postoji plan/ideja kako treba izgledati novi statut?
    Oformljen je odbor za članstvo, a ne odbor za novi statut. Posto u klubu postoje zaposleni ljudi koji se brinu za clanstvo, taj odbor i nije baš toliko potreban, a onaj za statut ipak je..

    95% nas na Zoni je glasalo za DP. Ali ta poanta DPa nije bila u samom osvajanju vlasti nego u nastavku sportske izvrsnosti, promjeni statuta kako bi se klub zapravo demokratizirao i otvaranje članstvu. Po pitanju novog statuta vidim neku minimalnu zelju u teoriji i odgađanje svega do novih izbora. Ja početno prije godinu dana nisam tako shvatio plan i program.

    Nadam se nekom skorom djelovanju..
  • Upravljačka Tijela | Predsjednik | Uprava | NO
    I ja imam pouzdani info da nije. što ćemo sad?Papastrumf

    Onda su to zapravo dobre vijesti :)

    Branco je vjerojatno i ok. Ali ne želim vezu s jogurtom u tom ključnom dijelu funkcioniranja kluba.

    Napiši onda plebsu da ni Mikić nije opcija i zatvorimo temu. Mislim da je i hype nastao radi Mikića, a ne Branca. A možda i Mikića ne možeš demantirat. U svakom slučaju, hvala tebi na info.

    A opet, možda je Branco i kontaktiran ranije. Saznat ćemo brzo sve. Ostalo je još 5 dana prema izjavama Uprave.