• TRENER - Nenad Bjelica
    Ma da..
    Ajmo smjenit NB-a i dat 2 mil otpremnine njemu nakon onog što smo dali Jakiru.
    A ostavit u Dinamu SD-a koji je to zahuktato sve, MMAe da prima 850k i trči s juniorima i onog koji je Mariću omogućio ove pizdarije.
    Zvuči logično..

    Ali u ovoj sezoni s ovom Upravom ništa nije logično. Pa me ne bi ni čudilo da su cijeli prijelazni rok potrošili 6 mil EUR i onda na otpremnine u prosincu dali 4 mil EUR.

    Btw. NOVI NOVI NOVI travnjak izgleda kao pašnjak. Tko je jebeno odgovoran??
  • Sportski direktor GNK Dinamo Zagreb
    Posao našeg SDa prije Dinama je bio ovo. Ali vlast koju je većina nas izabrala mu je dala da upravlja sportskim kolektivom od 60 milijuna EUR.

    Pozdrav svim braniteljima i dezurnim zadrugarima..
    https://arhiva.nacional.hr/clanak/101512/na-ideju-za-biznis-s-vaflima-dosam-sam-igrajuci-za-lille
  • 1.HNL - 16. kolo - Dinamo Zagreb vs. Slaven Belupo - 06.12.2024. - 18.00h, Stadion Maksimir, Zagreb
    Mbuku glumi Martina Hoffenheima Batutirinu s ovom škrtosti i soliranjem!

    Samo ga ganjaj Stojkoviću!
  • 1.HNL - 16. kolo - Dinamo Zagreb vs. Slaven Belupo - 06.12.2024. - 18.00h, Stadion Maksimir, Zagreb
    Od utakmice s Monacom gdje su igrali stvarno najjacih 11 koje imamo u toj postavi, ozljedili su se Ademi, Torrente, Baturina, Mišić, Petko, Sučić, Nevistić kao starteri + Cordoba, Ogiwara koji su tad na klupi bili..

    NEVIĐENO!!
  • 1.HNL - 16. kolo - Dinamo Zagreb vs. Slaven Belupo - 06.12.2024. - 18.00h, Stadion Maksimir, Zagreb
    Bas me zanima tko bi od vas kao trener kluba kao Dinamo u situaciji kad imas 4 tekme u nizu bez pobjede (apsurd za GNK) stavio 2 juniora u ekipu prije 2 igrača koji su rušili Chelsea i koga sve ne.

    Treba realan bit. Djecu treba uvodit. Ali sistemski i planirano. Uvjeren sam da ce obojica danas dobit kak bi se reklo Minutes..
  • Samy Mmaee #13
    Cordoba će na biti naj bolje krilo u nastavku sezoneDroljo


    Je je gospon Šarac, je je..
  • Dinamo Zagreb 2024./2025. - o svemu pomalo

    Razmišljao sam i ja o tome. Tako nešto bi očekivao protiv Belupa sutra da Rile nije suspendiran. Ali pošto nema ni Rileta sutra, cijeđenje KTCa će se nastavit u preostale 4 tekme i onda ćemo pjevat borbene svi ako napravi kiks protiv Celtica u 15.utakmici u 3 mjeseca u nizu što odrađuje..
  • Dinamo Zagreb 2024./2025. - o svemu pomalo

    Plus imamo 2 desna i 3 lijeva stopera sto je raritet.
    I taj drugi desni je Max koji bi stvarno trebao biti cista popuna kadra, a ne zamjena legendi kluba od 35 godina koju cijedimo do besvijesti jer zamjena nije na razini Dinama..
  • Dinamo Zagreb 2024./2025. - o svemu pomalo
    Kritizirate prijelazni rok i pojacanja a opet ste iz nekog razloga protiv dovodenja istih. Ne bi dovodili pojacanja na nekim pozicijama jer su vam pojedinci iz ekipe simpaticni (pa da ne izgube svoj status u momcadi), dajte najte...NitkoBitan

    Ne znam na koga se referenciraš..

    Evidentno je da nam treba instant pojačanje na lijevom beku.
    Evidentno je da nam treba još jedna špica. Na Bjelici je da s Marićem procjeni koji će tip špice biti i da li ce biti ispred Kuleta ili ne. Prosle godine su se Brodić i Kule upotpunjavali.
    Evidentno je da nam treba jos jedan desni stoper jer KTC nemre pratit taj ritam dugoročno.

    Desno krilo, šestica (ovisno o statusu Pavića) su stvari koje SD, trener i Zajec moraju sami sa sobom odlučiti..
  • Dinamo Zagreb 2024./2025. - o svemu pomalo
    Dva ili tri igrača maksimalno al da nakon odigrane polusezone mozemo reći da su pojačanja.Praskaton

    Eto, sve si rekao. 2 ili 3 igrača, ali da su pojačanja.
    Ja sam ovisno o zdravstvenom stanju ekipe govorio od 3-5 pojačanja. Ali brojka, odnosno kvantiteta je manje bitna po meni.

    Ključno, ali zbilja ključno je da oni koji dođu odmah mogu biti starteri i da se popune kritične pozicije radi kojih smo i odradili kriminalnu HNL polusezonu..
  • Dinamo Zagreb 2024./2025. - o svemu pomalo
    nitko nije htio dat ocjenu nizu od 3NitkoBitan

    Bilo je ljudi koji su ukazivali da ako ništa nije bajno. Ne nužno radi toga jer su "svi" vidjeli da je MMAe prevara nego da su ostale rupe na špici, lijevom beku i zadnjem veznom koje su već i tad bile nejasne.

    Koji je to epski promasaj u prijelaznom roku osim MarokancaNitkoBitan
    Marokanac je slažemo se epski promašaj ne toliko zbog nekvalitete iako je lošiji stoper od Perkovića i KTC-a nego zbog ljudske nekvalitete, što se moglo očitati kroz to da mu Fradi nije htio produžit ugovor iako je dio ekipe ovdje uporno tvrdio da je, ali da MMAe nije htio.

    Nije poanta u epskim promašajima jer je cijeli prijelazni rok osim MMAe odrađen po principu low risk/low reward. Neće klub propasti radi troška posudbe i plaće Olivaresa i Ogiware, ali hoće zbog nečinjenja.
    Nema više mjesta low risk/low reward transfer politici. Kad si dovodio Maxa, odmah si znao da eventualno može biti rotacija i ništa više od tog. Ista stvar i Mbuku i Cordoba.

    Mi naslov nećemo osvojiti ako se na zimu bude išli low risk/low reward. Da to tako ide, svi bi to stalno radili.
    Treba tražiti instant pojačanja, ona će vrlo vjerojatno i koštati.
  • Dinamo Zagreb 2024./2025. - o svemu pomalo
    Lijepo da je Manenica konačno istupio..

    Kao predsjednik Uprave je i odgovoran za sve. Red bi i bio da tu i tamo ima medijski istup i da javnost dobije dojam da je svjestan situacije. Pogotovo kad su kola krenula nizbrdo kao trenutno. Slažem se za ovaj dio s financijama, svjestan sam da su lika dočekali određeni krediti i faktorinzi i provizije kojima se kao financijaš nije nadao.
    No to sve skupa daje dodatno lošu dimenziju kriminalno odrađenom prijelaznom roku gdje je Uprava s jedne strane:

    1. Krpala dugove i faktoringe
    2. Radila da se budžet održi bez jačih izlaznih transfera
    3. Poveća komercijalne prihode

    I onda ti dođe podkapacitirani sportski sektor i napravi trošak od par milijuna eura na MMAe i ostalim kvazi pojačanjima koja će na kraju samo ispasti trošak.

    Nadam se da je lekcija naučena na svim razinama. Najskuplje pojačanje je loše pojačanje. Dinamo je dovoljno veliki klub da nikakve polovnjače iz Ligue 2 i 6. lige Južne Amerike ne mogu biti instant pojačanja.

    Treba nam neviđeni, ali neviđeni zimski prijelazni rok od 2007. da se izvučemo iz govana.

    Plus moramo dobiti sve 3 HNL tekme i ne izgubiti od Celtica prije nego opće krene famozni rok.
  • Dinamo Zagreb 2024./2025. - o svemu pomalo
    Ne znam da li se pisalo o tome, ne mogu pronaći pa ću onda ukratko iznijeti..

    Ne znam što se događa s našim travnjacima i ozljedama vezanim uz iste.
    Kratkim pregledom vidimo da imamo rekordan broj ozljeđenih u jednom roku. Činjenica je da se nitko nije ozljedio na utakmici nego su svi ozljeđeni na treninzima. Općenito se ne sjećam ozljede s utakmice dugo vremena..

    Na što me to upućuje?

    1. Ili su tereni povijesno katastrofalni i netko je odgovoran za to jer su se baš svi igrači ozljedili tijekom treninga na vjerojatno pomoćnim terenima. Dotrajalost terena? Štednja radi selidbe na Kranjču?
    2. Ili su treninzi fizički jako intenzivni odnosno intenzivniji nego prije i igrači padaju kao posljedica tog ritma od 2 tekme tjedno?
    3. Ljetne pripreme su bile loše odrađene pa sad osjećamo posljedice toga?
    4. Sve skupa je jedan veliki peh i splet nesretnih okolnosti kakve se dese jednom u 50 godina?
    5. Miks svega

    Iako dio ekipe priča o točki broj 1 i proziva nekog unutar Uprave (očito ex.člana) za nerad. Osobno sam vidio uvjete za trening u Splitu, Varaždinu i Koprivnici. Stvarno je gadno,a ne vidim da tamo ekipa tjedno otpada radi terena..

    Stvarno ne znam što da mislim o svemu..
  • TRENER - Nenad Bjelica

    Zadnje pojačanje je RPG, prije njega Drmić u toj jednoj polusezoni prije nego je odustao od nogometa. Sve ostalo su od siječnja 2021. bile prinove i popune kadra.
    Dozvoljavam da plebs osjeća skepsu oko termina i definiranja "pojačanja".

    Sučića ne računam. Iako je produkt Zrinjskog, on je de facto naše dijete jer je praćen i kaparen odavno. A i on nije bio momentalno pojačanje, trebalo ga je uvodit jer je bio maltene dijete.