• Tradicija bunta
    1.3k
    https://www.youtube.com/watch?v=0HMtjl1ayhY

Petarda grobarima na današnji dan prije točno 22 godine! Utakmica koja ulazi u red najvećih ikad odigranih na Maksimiru. Samo dvije godine poslije Oluje, istok Hrvatske još pod okupacijom, BBB u nekakvom tihom polubojkotu, ne dolazi se na Maksimir, barem ove manje utakmice,ide se na gostovanja, veliki problemi oko imena, ne samo s upravom i već i tadašnjim državnim vrhom... Naslov s tada rekordnim 21 bodom fore pred tovarima je samo dva mjeseca ranije proslavljen pred "sto ljudi"...i onda na Maksimir stiže Partizan kojem smo već na JNA trebali stavit 2-3 komada... luđačka energija s tribina, jedna od onih utakmica kad je cijeli stadion jedan "kop" i 90 minuta nakon kojih grupa "upisuje" kultna izdanja protiv Newcastlea, u Zurichu i Madridu..

https://www.youtube.com/watch?v=M-g6jow9M0A :cool:
  • Tradicija bunta
    1.3k
    Postojao je negdje na internetu i dopis sa zahtjevima prema tadašnjoj upravi kluba, budući da su u to vrijeme zabranjivani dinamovo ime i simboli na zastavama i transparentima, jedino na šalovima je (donekle) dopušteno ime Dinamo. Bila je pripremana i koreografija na jugu i istoku ali je otkazana zbog zabrane unosa nekih transparenata na jug.
  • Bosna86
    1.3k
    HRHB navijacki forum, ako to jos postoji, mislim da imas tu
  • ŠKORPIONI ZAGREB
    44
    Postojao je negdje na internetu i dopis sa zahtjevima prema tadašnjoj upravi kluba, budući da su u to vrijeme zabranjivani dinamovo ime i simboli na zastavama i transparentima, jedino na šalovima je (donekle) dopušteno ime Dinamo. Bila je pripremana i koreografija na jugu i istoku ali je otkazana zbog zabrane unosa nekih transparenata na jug.Tradicija bunta

Iste te sezone protiv švicaraca grashoperssa (4:4) meni tad sa 8 godina su pokušali uzeti Dinamovu zastavu sokoli i drotovi navalili al se stari nekak snašo i nakraju je unesena preko kuhara u tadašnjem prvom Domagoju stariji ce znat na šta mislim i mislim da je bila jedna od par Dinamovih zastava na tribini možda čak i jedina...
  • Tradicija bunta
    1.3k
    Kao da je tebi tada ko mogao skinut zastavu ...

@Bosna86

To je to, bravo.

vuc8motjm0qpnuid.png

I tad pred ovakvu utakmicu pravi navijacki potez koji mozda shvacalo par stotina ljudi. Isto je tad bilo onih sta su na sve to gledali kao na bezrazlozni bunt, onih starih razboritih sto su uvjeravali da se ne moze i ne treba protiv drzave i sistema, da je bitna samo tekma... al ajde, to su neke druge teme
  • Karlo 1986
    22
    eu2diuooj4e01zhc.jpg
    12.08.15-12.08.19
    Nikad zaboravljen!
  • cron1ck
    222
    “Znam da ćeš od gore čuvati svoju dječicu, znam da ćeš i dalje jednako strasno navijati za svoj Dinamo... Čuvaj mi neko dobro sjedalo na nebeskom stadionu! Pa do ponovnog viđenja“

Jedan od Tomislavovih prijatelja napisao nakon njegove smrti.
  • Tradicija bunta
    1.3k
    https://www.youtube.com/watch?v=eYVaWZTzxDc

5 godina od prve Šalate. Bilo je tu svega, od dobrih navijačkih izdanja, kiše, koreografija, nekih inovacija... ali baš na ovaj dan malo ko je vjerovao da će se igrati na istom tom mjestu i za pet godina.

Baš nekakvo depresivno vrijeme s Dinamom, cijelo proljeće prije toga ona kalvarija na istoku depresija, beznađe, stalni problemi, pa nas nije bilo na Maksimiru, gostovanja tako-tako, stotine ljudi na tim nekim listama, po zatvorima svako malo ... i na ovoj Šalati se sve otvorilo, od navijanja do neke pozitivne atmosfere. Pa prvo kolo Sisak krcata dvojka, par mjeseci kasnije i onaj show u Ciboni i to dva puta i još kasnije ona revijalka, koreografije, probijanje zvučnog zida itd itd... mislim da je ovaj klub, ako nije bio glavni, onda je sigurno bio vrlo važan faktor koji je spriječio kompletni raspad tribine i da je dosta ljudi zahvaljujući njemu ostalo "tu negdje", da se skroz ne odmaknu od navijačke priče i "velikog" Dinama.
    U početku je to sve bilo dosta na bazi improvizacije, klub praktički nije postojao već je grupa odrađivala sve osim tog sportskog dijela u koji se nikad nije miješala... a danas se može reć da je to KLUB. Ima svoju publiku, ljude koji nisu dio navijačke priče već baš simpatizeri kluba, ima zaposlene, školu nogometa, ima svoju priču i bez nas može funkcionirat normalno.Pokrenuo je neke projekte za koje sam siguran da na Maksimiru nisu sposobni sjetit ih se, kamoli organizirat i držat na tom nivou..prava dinamovština, nesavršen ali iskren klub, sa svim svojim manama i vrlinama.
    Zato treba pazit to što imamo, nek nas podsjeća i za dvadeset godina gdje smo bili i u kakvo smo dno gledali.
  • Cavalera
    921
    2HnoVCE.jpg
    Pogled sa sjevera i na sjever, mogla bi se nazvati priložena grafika. Na Maksimir se natiskalo preko trideset tisuća gledatelja, dok je samo na sjeveru dole, po procjenama oko 10000, daleko iznad kapaciteta tribine. Još traju dvojbe na kojoj je utakmici tribina bila nakrcanija, Auxerre ili Arsenal. Podsjećamo, kapacitet sjevera dole je oko 6000. Koreografija na početku utakmice preuzeta je od HTZ, kao i slogan “GREAT CLUB FOR A BIG GAME”. Unatoč svemu, navijanje za vrijeme utakmice nije nadmašilo fenomenalno izdanje protiv Arsenala, kao da “zakočimo” protiv AJA. Nesretan poraz, “Dinamovski”, kao i mnogo puta do tada, a i poslije. Ipak, pjesma sa Sjevera odjekivala je i 15-20 minuta nakon kraja utakmice, da bi se na terenu pridružila i kompletna momčad zajedno sa trenerom, legendarnim Josipom Kužeom, našim Jožom
  • BlueVelvet
    55
    Slobodno stavis (ili netko drugi tko barata starijim slikama) još koju sliku sjevera ili video sa utakmice. Možemo se tako prisjetiti nekih dobrih (ili manje dobrih) izdanja Sjevera iz prošlosti.
bold
italic
underline
strike
code
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.