• deda
    26.3k
    Maraton HNL-a ovog vikenda ulazi u svoju predzadnju, 35. etapu. Tenzije su sve veće, živci tanki, pogotovo na jugu.

    Dinamo odlazi u prijateljski Šibenik na dvoboj s Drugim licem Dalmacije. Matematika je vrlo jednostavna. Dinamo pobjedom osvaja 33. titulu u povijesti, dok neriješenim ishodom ili porazom stvari ostaju otvorene i titula prvaka za sezonu 2021/2022. odlučena će biti na stadionu Maksimir u dvoboju s klubom iz Splita.

    U Šibeniku očekujemo pravu borbu iako je utakmica za domaćine rezultatski nevažna, dostojnu HNL-a, žestok otpor domaćina, ali se ufamo u sposobnost naših dečki da presude sami svoju sudbinu. Na stadionu Šubićevac navijači Dinama vjerojatno će dobiti cijeli istok na raspolaganje, točnije 638 ulaznica. O načinu prodaje informirat ćemo u nastavku teme.

    Nedjeljni dvoboj bit će 48. prvenstveni ogled narančastih i plavih od kada je HNL-a. Jasno, Dinamo je daleko uspješniji. Kao pobjednik je s terena izišao u 34 navrata, 8 ogleda završilo je neodlučenim ishodom, a 5 puta su uspješniji bili Šibenčani. Ukupna gol razlika je 100-30 u korist modrih. Najviše pogodaka za Dinamo u susretima protiv Šibenčana zabio je Igor Cvitanović 10 (čak 3 hattricka), zatim Luka Modrić 6, Mihael Mikić 5, Sammir i Dario Zahora 4, Josip Tadić, Mario Mandžukić, Josip Jeličić, Željko Adžić, Silvio Marić 3. U postojećem kadru Šibenčanima je zabijao 2 puta dvojac - Luka Ivanušec i Bruno Petković.

    Zbog akomuliranog trećeg žutog kartona u redovima Šibenčana izostat će stoper Luka Šimunović, dok će naši dečki morati istrčati bez vrijednog Josipa Mišića. Dinamo ne može računati niti na ozlijeđene Štefulja, Franjića i Bulata.

    Na posljednjoj utakmici protiv Istre 1961 u Puli Šibenčani su nastupili u sastavu:
    Đaković, Mesa, Perić, Šimunović, Mina, Skorup, Vidović, Ćurić, Marin, Grezda, Delić (Kvesić, Asanović, Julardžija, Sahiti).

    Rekli bismo za kraj SVI U ŠIBENIK, ali se bojimo da karata neće biti dovoljno za sve!:cool:
    1. Kakav ishod utakmice Šibenik - Dinamo čekujete? (90 votes)
        Poraz Dinama
          7%
        Neodlučeno
          1%
        Pobjeda Dinama i proslava naslova prvaka na Šubićevcu
        92%
    2. Idete li na utakmicu Šibenik - Dinamo koja će biti odigrana u nedjelju 15.5.2022.? (90 votes)
        Da
        32%
        Ne
        68%
  • puxigadjurdja
    1.4k
    Slučajno stisnut poraz, nadam se da je i ostatak ekipe isto
  • deda
    26.3k
    Haha
  • NitkoBitan
    10.6k
    I ja sam stisnuo poraz pa skuzio te prepravio, inace je pobjeda bila do sada prva opcija :grin:
  • deda
    26.3k
    Igramo u gostima, a deda je sastavljao uvod i stavio jedinicu na prvo mjesto. Jebiga, stara škola. :rofl:
  • SAS1987
    13k
    Ja sam jos jedan u nizu koji je krivo stisnuo poraz :lol:
  • Ali
    1.8k
    Jedan prijedlog za zastave u sibeniku. Na tragu ove koreografije iz 82 jucer... bilo bi lijepo napraviti tri crno bijele..
    11 - Krasnodar Rora
    9 - Drazan Jerkovic
    ...
    10 - Drazen Petrovic

    I onda dodati na drugoj strani par njij u boji...

    5 - Arian Ademi
    6 - Gordon Schindefeld
    55 - Ante Rukavina

    I povezati nekako sa tekstom u stilu ... izabrali pravi put... ima sigurno boljih stihoklepaca...

    Zelim reci da je lijepa prilika zahvaliti se gradu podno subicevca sto nam je podario mnoge drage i uspjesne igrace koji su obiljezili i nasu povijest...
    A i prikaz za nove Bulate i druge mladice ako slucajno dvoje gdje nastaviti uspjesnu karijeru...
  • miro
    2.9k
    Baš sam nešto slično pričo s frendom u smislu koliko je Šibenik dao Zagrebu svojih, što sportaša, što umjetnika. Dodao bih jedino da Ademi definitivno ide na gornji popis
  • M77
    415
    Cuo sam da bi trebali dobit cijeli istok... Ma da i to je banana jer se moze dobit 640 ulaznica za tu tribinu, a na nju moze stati 900+ ljudi bez problema
  • miro
    2.9k
    može pisat naslov pjesme "Zagreb i ja se volimo tajno" od Arsena (također Šibenčan, iako hajdukovac)
  • Ali
    1.8k
    Bas sam to sa arsenom poceo pisati...
  • Ali
    1.8k
    Bit je pokazati da smo mi drugaciji gosti, da cijenimo sibenik i njihovu neovisnost i to sto su svoji. Za razliku od zadra npr. Sa druge strane da ih ne gledamo kao svoje vlasnisto kao sto to rade ovi i z splita. Niti zelimo od njij napraviti filijalu kao sto to sada soso radi podanicki da bi dokazao svoju odankst velikom vladaru u njegovim ocima i gosparu luksi...

    Cisto uvazavanje i sportski rivalitet bez podcjenjivanja i omalovazavanja. Da ne spominjem da funcuti trpe vec godima teror od splita i zadra jer se "odbijaju predati i pokoriti"

    Meni je taj lokalni primker neovisnosti od vecih i jacih bas drag i to cini ovu hrvatslu lijepom zemljom, slicno kao vinkovci u sportskom smislu...
  • Klenx
    4k
    SVI
    U
    ŠIBENIK!
  • Svi na Sjever
    1.8k
    Ljudi kakvo vam je misljenje o tome da se ide u Šibenik bez obzira na kartu?
  • Tom Hanks
    2.4k
    Idi,I to ima svoje čari
  • M77
    415
    Jedno je sigurno, neces biti jedini...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.