• Eduardo
    17k
    U Slogi je, kao nadareni junior, Vabec dobio nadimak Bobek, no samo nekoliko mjeseci nakon dolaska u Dinamo, okitio se nadimkom koji će nositi cijeli život. Postao je - Of, a sam je opisao kako je došlo do tog nadimka:

    - Na dolasku u Dinamo, još sam imao pravo igrati za juniore. I na jednom smo turniru ušli u finale, a u polufinalu sam zabio dva gola i bio najbolji igrač pa sam u finalu dobio “flastera”. I odigrao sam užasno prvo poluvrijeme, moj me čuvar stalno pikao Dinamovom značkom! U ono je vrijeme bio običaj da kapetani uoči utakmice razmijene klupske zastavice i značke, pa je taj njihov kapetan zadržao značku i stalno me bockao - opisivao je Drago Vabec i nastavio:

    - Kad smo ušli u svlačionicu nakon prvoga poluvremena, trener Ivan Đalma Marković me upitao: “Međimurec, što je s tobom? Pa samo poskakuješ i trzaš se kao da si na struji!” Odgovorio sam: “I vi biste se tak’ trzali da vas netko ‘špiči’ kao mene!” I kad smo izašli iz svlačionice, pokazao sam treneru tog igrača i rekao: “Gospon trener, of me špičil!” Taj ‘of’ kod nas u Međimurju znači ‘ovaj’. I otišao je Đalma do delegata utakmice, sve mu to prepričao, pa je delegat uzeo značku njihovu kapetanu, a sudac mu je dao žuti karton. I tak sam postal i ostal Of...
  • Eduardo
    17k
    Nermin Šabić | Šaba
    Aleksandar Benko | Šimi
    Dragutin Cizarić | Čita & Nakaza
    Vlatko Marković | Marko
    Ivan Krstanović | Krle, Popo ili Crouch iz Tomislavgrada
    Marko Lulić | Lula
    Fabijan Komljenović | Koma
    Branko Strupar | Čaba
    Gustav Lechner | Lembika
    Branko Kralj | King
    Josip Gašpar | Jozo
    Zlatko Haraminčić | Hara
    Bogdan Mihajličenko | Mika
  • Eduardo
    17k
    Sergej Jakirović | Profa

    Hrvoje Štrok zaslužan je za ovaj Sergejov nadimak, a dao mu ga je prilikom zajedničkog igranja Kutije šibica kada mu je u šali dobacio; 'Ako je Kek profesor, onda si ti profa', ispričao je Štrok za Jutarnji list.
  • Mihaljević
    7.8k
    Luka Stojković - Piksi.
  • Patak
    2.2k
    Nadam se da će brzo promijeniti taj nadimak.
12345Next
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.