• Infinity
    14.9k
    Da se netko ne uvrijedi, al sta su ti pare i ime. Tu kod mene, a i okolnim zupama svecenici ne zele vjencati parove koji zive zajedno, da ne pricam o ovima koji imaju djecu. Uglavnom je to dijaspora koja vani zivi zajedno, ali i pri pokusaju da se u Njemackoj vjencaju nailaze na iste probleme. Naravno, kad si Andrej Kramaric ili Marko Livaja onda to nije problem.
  • deda
    26.3k
    Brekalo se vraća u Wolfsburg. Ne želi ostati u Torinu.
  • db-izbjeglica
    11.8k
    Da se netko ne uvrijedi, al sta su ti pare i ime. Tu kod mene, a i okolnim zupama svecenici ne zele vjencati parove koji zive zajedno, da ne pricam o ovima koji imaju djecu. Uglavnom je to dijaspora koja vani zivi zajedno, ali i pri pokusaju da se u Njemackoj vjencaju nailaze na iste probleme. Naravno, kad si Andrej Kramaric ili Marko Livaja onda to nije problem.Infinity

    meni nije ni najjasnija poanta takve ženidbe, kad ti očito ne znači ništa, al svatko ima svoje. tko sam ja da sudim? valjda da žena može stavit slike na instagram i da se napravi razlog za neku feštu.
  • Dino
    2.1k
    Pa, kaj? Ljudi zele bit vjencani u Crkvi, mozda smatraju da su pogrijesili kaj to nisu ranije napravili itd itd.


    Ovo mi je iznenadenje. Moguce da u manjim sredinama svecenici imaju neobicne prakse s obzirom na to da u Zagrebu nikad nisam cuo da je itko imao problem s Crkvenim vjencanjem u tom smislu.
  • vjeko1701
    5.9k
    Iskreno ni ja nikad nisam čuo za tako nešto.
  • Infinity
    14.9k
    Zivim u gradu u kojem zivi oko 3000 Hrvata, aj da tako kazem. Uz par okolnih sela zupa broji oko 5000 potencijalnih vjernika. Zupnik po gradu i svim selima okolo ima svoje jarane s kojima jede, pije, druzi se i koji mu prenose sve 'prijebracne grijehe'. Svi na kraju nadju nacin da se vjencaju, ali svima stvaraju brdo problema. I to je isti problem u svim okolnim zupama, tj. zupama koje pokrivaju jedno ili dva sela s 500-1000 potencijalnih vjernika.

    Najgore sto su se pojedini pokusali vjencati vani i naisli su na isti otpor.

    Naravno da u Zagrebu tesko moze doci do tako necega, jer zupnik u gradu poput Zagreba tesko moze doci do informacija do kojih lako dolazi u manjim sredinama gdje se sve zna. Mozda u nekoj zupi i ima takvih problema, ali vjerujem da u velikoj vecini nema.

    Muci me to sto znam mnoge njihove grijehe i sto znam da bi sutra presretni vjencali nekog nogometnog reprezentativca koji ima sedmero vanbracne djece, al briga ga, to vjencanje ce njemu biti dobar marketing. Dvolicnost na svakom koraku. I daj se drzi istih propisa, stjecem dojam da je skoro svaka zupa Crkva sa svojim propisima za sebe.
  • vjeko1701
    5.9k
    Pa dobro, ja sam iz Krapine a znam ljude koji su se vjenčali i u Stubici, Varaždinu, Đurmancu, Radoboju, Jesenju...ugl dosta manjih mjesta i zbilja se ne sjećam da mi je netko rekao da je bilo tako nečeg.

    Al za tvoju poantu naravno nebitno, licemjerje ko i puno drugih sfera, posebno kod ljudi sa vjerskim pozicijama moći.
  • Brotnjo
    429
    kod nas na župi u Čitluku ako fratar zna da živite skupa, nece vas najaviti na nedjeljnoj misi
  • Navijač Dinama
    6.8k
    kod nas je ista situacija. Nije bilo jednom, da je svećenik odbijo pričestit takve.
  • marcio amoroso
    31.4k
    Zašto Uremović ne igra ove zadnje i najbitnije utakmice za Sheffield? Danas je vidim na klupi.
  • Mr Anderson
    4.9k
    Pa uglavnom je na klupi. Nije se baš nešto naigrao.
  • Mališan
    1.7k
    Slobodan igrač, možda već i od večeras. Ne bu ni tam ostal, a ni vraćal se u Rusiju
  • marcio amoroso
    31.4k
    xrwoex946qdi01wq.jpeg

    Bome Herr Sosa u momčadi sezone. Respekt.
  • deda
    26.3k
    Nicht sclecht, sehr, sehr gut. :cool:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.