• SAS1987
    13.2k
    ovo je obtužnica za organiziran kriminal koji je vjerovatno osim ubojdtva itd. najteži oblik kriminala. Ipak, zbog dobrih odnosa sa lokalnim HDZ ne vjerujem da ce biti vise od maksimalno par dana u pritvoru. Jedina nada je da se ga politika želi rijesiti ili pritisak amerikanca koji su sudjelovali u preiskavi (FBI, irs)
  • BluePhone67
    3.1k
    otvorio sam link i kada sam vidio da pise zagrebacki odvjetnik Ljubo Pavasovic Viskovic presjeklo me i nisam dalje citao.. Pa jebemu misa i novinarstvu da malo bacis par klikova po internetu znali bi o kojem se sljamu radi, tko mu je bio otac, mater, od kud dolazi i sa kim se druzi.
  • Nino Bule
    11.2k
    Nisam ni gledao tko je napisao tekst
  • SAS1987
    13.2k
    Raspisana je međunarodna tiralica i BiH poiicija zna gdje je Mamic. Nebi on trebao biti odmah aretiran? U teoriji barem.
  • BluePhone67
    3.1k
    Raspisana je međunarodna tiralica i BiH poiicija zna gdje je Mamic. Nebi on trebao biti odmah aretiran? U teoriji barem.SAS1987

    Jel se to u Sloveniji kod vas kaze tiralica za tjeralicu po naski, vec sam dva puta negdje procitao da si napisao pa sam zapamtio. Mislim, da nebi bilo greske tiralica mi zvuci dalmatinski pa sam zato zapamtio.
  • Eduardo
    17.1k
    Mamićev odvjetnik Veljko Miljević u ponedjeljak je ocijenio da njegov klijent neće biti izručen Hrvatskoj, "pogotovo ne na ovakav način".
  • SAS1987
    13.2k
    tjeralica se kod nas kaže tiralica. Napisao sam tjeralica ali me zajebao autocomplete :)
  • xavier
    11.1k
    Moram priznati da sam i ja pomalo pesimističan oko toga. Nekako mi je on previše miran, kao da zna da ne mora brinuti oko izručenja. Da nije tako, mislim da bi već bio malo dalje.

    No nadam se da sam u krivu...
  • SAS1987
    13.2k
    a kamo mozes pobijeci od tiralice Interpola. Jedino u S. Koreju i jos 4-5 zemlja.
  • xavier
    11.1k


    Samo što iz EU izručenje ide direktno. Van EU opet to netko mora odobriti.Znači poanta je zateći se u državi za koju zna da ga neće izručiti. Zapravo kad razmislim, nije slučajno ostao u BiH.
  • Kwedi
    3.8k
    i mora biti potpisani ugovor o izručivanju.

    da je npr. u srbiji, zdravko bi za čas bio u remetinečkoj prdekani.

    ovako ga štiti pasoš i pizdarije gdje mi štitimo bjegunce iz BiH
  • Kwedi
    3.8k
    Državna agencija za istrage i zaštitu (SIPA) sutra će u Međugorju privesti Zdravka Mamića, bivšeg savjetnika Nogometnog kluba Dinamo Zagreb, po potjernici iz Hrvatske.

    Razlog tome je što je danas Interpol obavijestio bh. pravosudne institucije i policijske agencije u BiH o raspisivanju međunarodne potjernice za Mamićem, koji se nalazi u Međugorju već godinu, a nakon što je dan pred izricanje osuđujuće presude stigao u BiH.

    Sud u Osijeku Mamića sada ponovo potražuje nakon podizanja nove USKOK–ove optužnice za izvlačenje novca iz Dinama i traži da mu se odredi pritvor.

    Saznajemo da će sutra u Sudu BiH održano i ročište po zahtjevu hrvatskog pravosuđa da se on izruči Hrvatskoj.

    Sutra će, ustvari, biti razmatrano postoje li uvjeti za njegovim izručenjem i da li on pristaje da bude izručen Hrvatskoj.

    Mamić, podsjećamo, posjeduje i državljanstvo BiH, a ukoliko Sud BiH odluči da su ispunjeni uvjeti, konačnu odluku ipak donosi ministar pravde BiH Josip Grubeša.

    Naša država je prošle godine već jednom odbila da izruči Mamića Hrvatskoj.


    https://avaz.ba/vijesti/bih/493340/avaz-saznaje-sipa-ce-privesti-mamica-u-sud-bih
  • SAS1987
    13.2k
    Znaći sutra će Mamić biti priveden. Sigurno će njegovi odvjetnici dati žalbu na izručenje i zbog toga će sud odlućiti ako će ostati u priporu ili će ga pustiti uz jamčevinu.

    Sa trenutačnim informacijama izgleda da će Mamić i dalje voditi molitve po Međugorju.

    “Nema teorije da Zdravko Mamić bude izručen dok je Josip Grubeša ministar pravosuđa BiH”, kazao je za 24 sata dobro upućeni sugovornik iz BiH.

    Naime, bez obzira na odluku BiH sudova, ako se okrivljenik protivi izručenju konačnu odluku mora donijeti ministar pravosuđa, a budući da Grubeša ne pripada HDZ-ovcima sklonima premijeru Andreju Plenkoviću, isti izvor 24 sata procjenjuje da će Mamić i dalje uživati slobodu u susjednoj zemlji."


    https://net.hr/danas/crna-kronika/izvori-iz-bih-tvrde-nema-sanse-da-mamic-bude-izrucen-dok-je-tamosnji-ministar-pravde-ovaj-hdz-ovac/
  • Eduardo
    17.1k
    Trebao je danas odrzati presicu ali zbog navodnog pritiska odvjetnika koji je kao "zaprijetio ostavkom" ipak je preskocio..mozda bude sutra prije privodenja :smile:
  • Bosna86
    11.5k
    Ovo s Mamicem prelazi sve granice... San svakog kriminalca je da zna kad ce policija doci po njega.. Jebes ti Escobara i Al Caponea, sta je Mamic
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.