• Jurki
    8.3k
    2017., bili smo rekordi UEFE s 99 utakmica u pretkolima LP, danas ne znam kako stojimo.Mlađi referent

    2016/2017 smo u skupini LP u rubrici zabijeni golovi imali veliku NULU. Godinu iza toga smo ispali od usranog Skenderbeua.
    Odigrati 99 utakmica u kvalama i nije neki uspjeh za klub renomea Dinama.

    U tim godinama se stvarao dinamoMlađi referent

    U tim godinama je glavata spodoba stvarala svoje bogatstvo, trpala sebi eure u dzep i bjesomucno krala iz kluba. Jebalo se njemu za uspjehe Dinama. Svake ali bas svake kvalifikacije je rasprodal sve zivo i mrtvo.
  • Mlađi referent
    10.3k
    2016/2017 smo u skupini LP u rubrici zabijeni golovi imali veliku NULU. Godinu iza toga smo ispali od usranog Skenderbeua.
    Odigrati 99 utakmica u kvalama i nije neki uspjeh za klub renomea Dinama.
    Jurki

    I u istoj godini si izbacio klub nemjerljivo većeg budžeta, Salzburg. Onda ide genijalna odluka da se Rog proda.

    “Renomea Dinama”, da, uspjeh je, a to će ti reći svako tko iole razumije sportsku analitiku i sposoban je stvari stavit u svoje okvire. Na kraju krajeva, dinamov renome bez tog perioda je 70% manji. Dinamo nikad nije bio standardan natjecatelj u euro natjecanjima do tad. I radi tog perioda danas ljudima pozlije od same pomisli da je netko drugi prvak. Jer ih je dinamo upravo u tom periodu toliko razmazio i stvorio toliku dominaciju da mi ne razumijemo da je naslov normalno izgubit. Kao što je i normalno upisat neki sramotan poraz ili odigrat skupine za zaborav, a pogotovo je to normalno kad se boriš s višestruko skupljim protivnicima

    U tim godinama je glavata spodoba stvarala svoje bogatstvo, trpala sebi eure u dzep i bjesomucno krala iz kluba. Jebalo se njemu za uspjehe Dinama. Svake ali bas svake kvalifikacije je rasprodal sve zivo i mrtvo.Jurki

    Pa ok, je li klub bio optimalno vođen? Ne, to je jasno. Je li klub radio uspjehe kakve do tad nije i gradio status dominantne sile? Da, apsolutno da. U okruženju kojem djeluje, i na usporedivim područjima, niti jedan klub nema takve uspjehe, sem Salzburga ako tu računaš Austriju.

    Ok, meni je jasno da je to period kad je masa navijala protiv dinama pa ih ti uspjesi bole i pokušavaju ih umanjit, možda je rasprava radi tog uzaludna, ali i dalje je to uspješan period
  • bongo
    616
    Nažalost period pod Mamićem ćemo uvijek zbog njega gledati subjektivno.

    Jedino s čime s možemo svi složiti je da smo bili ultra dominantni u domaćem prvenstvu, a za Europu neko smatra da se moglo više, neko smatra da se prolazilo "školovanje", netko ističe kontinuitet u igranju skupina, netko prigovara jer se nije prošlo nijednu, pa se paralelno izvlače pobjede protiv Arsenala i poraz od Lyona i slično...
  • Bosskovitz
    7.2k
    Nažalost period pod Mamićem ćemo uvijek zbog njega gledati subjektivno.bongo

    Objektivno, Dinamo je za vrijeme Mamića bio taman toliko dobar koliko je bilo potrebno kriminalnoj organizaciji da se igrači prodaju za dobar novac i da se milijuni kradu iz Dinama, ni mrvicu više. Dinamov uspjeh bio je u svakom trenutku podređen financijskom uspjehu kriminalca-bjegunca.
  • Mlađi referent
    10.3k
    Nažalost period pod Mamićem ćemo uvijek zbog njega gledati subjektivno.bongo

    Odreći se 15 godina svog kluba radi idiota u upravi je dno, u cijelom svijetu navijači ratuju s upravama, jedino se od navijača dinama očekuje da se svog kluba odreknu, blate ga, pljuju, uveličavaju poraze, a umanjuju uspjehe. Jer tako su naučeni.

    Ali da, ovo je zapravo srž problema
  • Gražvydas Mikulėnas
    11.2k
    koliko aktivnih navijača u tom periodu imamo su pokazale proslave naslova prvaka pred praznim tribinama. Ne jednom, već više puta.

    Tko živi u prošlosti nema budućnosti, ostavimo se starih duhova i okrenimo se svijetloj plavoj budućnosti :)
  • Jurki
    8.3k
    Odreći se 15 godina svog kluba radi idiota u upravi je dnoMlađi referent

    Nitko se ne odrice 15 godina kluba zbog idiota. Vec treba stvari nazvati pravim imenom.
    Kak sam napisal u prvom postu vezano na ovu temu.
    Hnl je bio uspjesan, dok je Europa bila neuspjesna.
    Neuspjeh u Europi smatram nepotrebna sramocenja u skupinama LP i EL.
    Nije problem biti zadnji u skupini LP kak smo bili lani. Vec je stvar u tome da se ne smije dogoditi da nas guze razni Temisvari, Astre, Skenderbeui itd.
    Moglo se i trebalo napraviti vise.

    Kak je @Bosskovitz napisal u postu iznad. Dinamo je bil tolko dobar da se igraci mogu prodavati za velike novce i da se kotac moze vrtjeti dovoljno brzo da smrad izvlaci pare iz kluba. Drugo vrhusku kluba nije zanimalo.
    Trebamo se okrenuti buducnosti na koju se moze utjecati.
    Povijest je takva kakva je i ne moze se mijenjati. Svako od nas ima neko svoje misljenje o tom periodu i za to forum sluzi da se raspravljamo.
  • Mlađi referent
    10.3k


    Ja više svakako cijenim svakog od tih 500 koji su dolazili i dolaze sad, nego bilo kojeg koji nije dolazio, a sad dolazi. Bilo kog tko je čupao kosu nakon Aalborga, nego nekog je slavio golove Ludogoreca i Malmoa, a sad je kao jako emotivan prema dinamu. :smile:

    Imaš ljude, i nije ih malo na zapadu, koji mogu nabrojat sve tekme na kojima NISU bili zadnjih 20 godina.

    No, u pravu si, povijest je povijest, ajmo dalje.
  • Banana 2
    358
    Slazem se sa dosta stvari Banana 2osim recimo Mišica i pozicije def veznog. Po meni svaka taktika pocinje i zavrsava na toj poziciji,i krucijalna je. Uz sve postovanje prema Misicu ,velika vecina i ovdje ga simpatizira, tako i ja zbog njegovoj ljudskih osobina , odnosa prema dresu, i ponasanje uopce. Ali on je Kao igrac limitiran ,jednostavno se to vidjelo u jakim europskim utakmicama . Krivac za vecinu golova,katastrofa protiv aeka,paoka. Spor, na presingu ne postoji. Za hnl dobar kad imamo posjed,protivnika povucem i on moze rolat lijevo desno. Šut uzas , Ali ako pogledamo stvari objektivno,za njega je selahi Maradona . I bio bi nam upgrade.cak i Šunja ,voljelo ga ili neKujtim Shalla

    Slažem se.

    Većina ljudi spominje da su ga protivnici markirali i slično, ali sa progresivnijim stoperima i Mišićevom izraženom tendencijom spuštanja i otvaranja to nije problem. Ti za razliku od drugih uviđaš da Mišić, kada nije motiviran, jednostavno ne zatvara prostore koje bi trebao, ne isprati suparnika kada bi trebao. Jednostavno igra previše ležerno, a tu se onda i nakupi dobar broj ležernih brainfart dodavanja kada smo u posjedu, ali glavni problem je ovo na što ti obraćaš pozornost - loša igra prema nazad.

    Mislim da je kod njega to dijelom i pitanje glave. Mišić uvijek bude na razini kada se nada pozivu u reprezentaciju i onda potone kada izvisi i Dalić ga ne pozove. Možda sam u krivu, ali moj dojam.

    Pod uvjetom da se Modrić stvarno vrati, mislim da bi Mišić imao višu dozu motivacije barem sezonu.

    Pozitivno je što su Sučić i on relativno različiti profili. Tu ima prostora i za prilagodbu supraniku.

    Mislim da nemamo novaca za baš ekstra kvalietnog zadnjeg veznog. Najbolja nada nam je uzdanje u Pavića i nada da on može preuzeti tu poziciju kroz sezonu ili dvije.

    Selahi nije igrač za Dinamo. On nema tu plejmejkersku crtu koju Dinamov zadnji vezni mora imati. On je za Rijeku u otvaranju, a onda i posjedu relativno anoniman. Imaju svoje šprance po stranama, a u izgradnji nerijetko i zaobiđu Selahija. Ne vjerujem da bi on u Dinamu po tom pitanju bio puno različit od Bulata, a znamo da Bulat ne sudjeluje dovoljno.
  • Jaro
    5.3k
    Selahi nije igrač za Dinamo. On nema tu plejmejkersku crtu koju Dinamov zadnji vezni mora imati.Banana 2

    Tako se i meni čini, Selahi je Kruno Jurčić ove Rijeke i u njihov sustav se savršeno uklapa, ali u Dinamu mislim da bi brže od Hoxhe dosao na zub navijacima, a onda i ispao iz momcadi...
  • Papastrumf
    9.3k
    Dinamo je tih godina bio u dosta komotnijoj situaciji nego što je sada. Konkurencija je bila takoreći nikakva. To je ostavljalo mogćnost da svake godine u vatru guraš 2-3 talentirana klica i daješ im dovoljno minuta jer je ostatak ekipe bio puno kvalitetniji od konkurencije. I tako si svake godine promovirao 2-3 talenta, podigao im cijenu i prodao odmah sljedeće sezone. To je bilo dobro za klupsku blagajnu i Mamićev privatni račun, ali su rezultati u Europi patili.
    Dinamo danas nema tu komociju da mu svaku utakmicu po pola sata igraju npr. Vrbančić, Čutuk i Koščević.
  • Ludovic IX
    5.1k
    bilo je sezona di je Belupo bio drugi npr.. konkurencija nije postojala a ne da je bila slaba..
  • scooniepenn
    1.7k

    Mišić da je još i brz bi bio igrač za minimalno Tottenham. To mi je ista analogija kao kad je ekipa pričala, ma Orša je top igrač, šteta što nema malo bolju tehniku. Na to sam uvijek odgovarao da bi s 30 posto boljom tehnikom bio igrač za najmanje Atletico Madrid ili Bayer Leverkusen.
  • scooniepenn
    1.7k

    Što se tiče rezultata stoji, no ključno je tu dodati kako je izgledao ostatak prvih 11 tada. Misliš li da se s njima dvojicom ne bi napravio rezultat da su Pjaca i Rog ostali jos 2 sezone ili ih stavi u primeu na ovu sadašnju ekipu pa stvari imaju potpuno drugačiji kontekst. Hipotetski, da ti je ofanzivna četvorka Petko, Batko, Suda i Junior jednom AEK-u par komada u Zagrebu ne bi izvjesno ginulo. Treba stvari sagledavati malo šire od isključivo rezultata koji su ostvareni u njihovoj eri.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.