• 000
    941
    Eppur si muove! Smrznes se kad vidis koje su cifre u igri. Napravis manji komforan stadion za te silne milijune.
  • Infinity
    15.2k
    Koji stadion. Samo jedna tribina je dovoljna da s nje skocim od srece.
  • deda
    27.4k
    Sad sam napisao na snetu da je prihod ove godine 58,4 milja Eura. 10% od toga bi bilo dosta za jednu tribinicu od 3-4 tisuće ljudi. Taman.
  • 000
    941
    Samo jedna tribina je dovoljna da s nje skocim od srece.Infinity

    Rekao bi @deda: ''Jedna po jedna, jedna po jedna''.

    No, idemo korak po korak, polako se otvara ormar, kad kosturi vani navale, a krenuli su...., ako sam dobro isčitao post kolege @Zambatine škude.
  • BluePhone67
    3.1k
    “Dinamo to smo mi” prijavio Sportskoj inspekciji predsjednika Uprave Dinama: Izbacite ga iz sporta


    Udruga članova Dinama “Dinamo to smo mi” prijavila je prošli tjedan sportskoj inspekciji predsjednika Uprave Dinama Igora Kodžomana i zatražila da mu se izrekne zabrana djelovanja u sportu, te time automatski smjeni sa pozicije u klubu. Naime, prema saznanjima članova Udruge, Kodžoman je na prekršajnom sudu pravomoćno osuđen zbog toga što GNK Dinamo nije u zakonskom roku objavio financijski izvještaj.

    “Obzirom da je riječ o prekršaju iz Zakona o sportu (članak 86. st. 1. toč. 9.) istim zakonom je propisano kako osoba koja je u posljednje tri godine pravomoćno kažnjena za prekršaj u sportu prema odredbama Zakona o sportu obavljati stručne poslove u sportu, sudjelovati u radu skupštine ili tijela upravljanja sportske udruge ili trgovačkog društva niti može biti ovlaštena za zastupanje te pravne osobe. Iz toga proizlazi kako za Kodžomana postoji zapreka za obavljanje poslova u sportu, točnije da isti ne može obnašati dužnost predsjednika uprave Dinama”, pojasnio je odvjetnik Udruge “Dinamo to smo mi” Vanja Peh.

    No, ovo nije jedina prijava koju je “Dinamo to smo mi” podnijela sportskoj inspekciji. Osim Kodžomana prijavljen je i aktualni predsjednik ZNS-a Damir Vrbanović. Bivši Dinamov direktor nepravomoćno osuđen za izvlačenje 112 milijuna kuna iz Dinama svojedobno je pravomoćno osuđen u slučaju svastika u Splitu kao odgovorna osoba u ime HNS-a gdje je trenutno izvršni direktor HNS-a. Donese li Sportska inspekcija odluku da i on ne smije obnašati dužnost u sportu Vrbanović će nakon pozicije predsjednika ZNS-a gdje će ga danas naslijediti Tomislav Svetina ili Pero Karatović, izgubiti i posao u Savezu.

    Iz Udruge “Dinamo to smo mi” kažu da idući tjedan planiraju podnijeti još nekoliko prijava Sportskoj inspekciji na temelju saznanja, odnosno sve brojnijih dojava ljudi iz kluba. Tako im je, prepričavaju, od nekoliko osoba došla informacija kako se uoči sjednice skupštine kluba u utorak, pripremaju promjene Statuta Dinama kojima bi se dodatno zaštitila pozicija Zdravka Mamića koji je u bijegu u Međugorju zbog presude iz Osijeka.

    “Sve više nam se javljaju ljudi koji nam pričaju detalje iz kluba koji, iako na prvu zvuče nevjerovatno, se ispostavljaju istinitima. Nismo ni mi odmah vjerovali kada nam se govorilo o tome da se falsifikatoru Vargi kupovao jacuzzi, raunalna oprema i ostalo iz kluba, pa je na kraju Zdravko Mamić sve priznao. Neki dan smo našu kaznenu prijavu za taj slučaj nadopunili sa novim saznanjima. No, ljudi u Skupštini su nezadovoljni i najavama kako će vrhuška kluba dodatno ići štititi čovjeka koji je izvukao preko 300 milijuna kuna iz Dinama. Zbog straha se oni ne žele izjasniti javno, no mi planiramo javno poslati pitanja članovima Skupštine poput tko je i zašto odobrio kupnju tih svih predmeta Franji Vargi i na temelju čega. Zatim nas zanima kome su i u kojem iznosu odobrene pozajmnice kluba, jesu li one legalno vraćene i s kakvim zateznim kamatama, tko je otvorio račun u Austriji i zašto on nikada nije prikazan u papirima kluba i tko upravlja tim računom na kojem je bilo uplata i mnoga druga”, kazao je predsjednik Udruge “Dinamo to smo mi” Juraj Čošić.
  • Guinness
    1.9k
    "Udruga članova GNK Dinamo “Dinamo – to smo mi” nastavno na takozvanu Skupštinu GNK Dinama sa žaljenjem mora upozoriti na kroničnu nesposobnost nelegitimnog vodstva kluba čiji je očito jedini cilj zaštita kriminala u klubu pod svaku cijenu. Kao najveći propust u nizu zapravo neobaveznog sastanka u Maksimirskoj 128 je činjenica da Statut prema Zakonu o udrugama treba najprije biti upisan i odobren od nadležnog gradskog ureda i tek nakon toga moguće je po istome sazvati i provesti bilo kakvu Skupštinu.

    Nije nebitno spomenuti ni da je Statut pred skupštinare stavljen dva sata prije bez ikakve javne rasprave ili dostave članovima odnosno zakonskim vlasnicima Udruge GNK Dinamo.

    Nadalje, ova takozvana Skupština ni ne može biti bilo kakva već isključivo izvanredna budući da je redovna održana u ožujku 2018., pa kao redovna nije ni mogla biti sazvana.

    Neobavezno druženje u klubu ne može se nazvati Skupštinom jer u klubu još uvijek nisu postupili po naređenju gradskog Ureda za udruge da popis članova usklade sa Zakonom o udrugama. Kako je isti nepotpun i nemarno vođen, prema nalazu tog ureda trenutačno nije moguće utvrditi da su članovi nelegitimne skupštine i članovi kluba u kontinuitetu od pet godina što kao uvjet propisuje aktualni Statut kluba.Također, prema Zakonu o udrugama članovi Izvršnog odbora ne mogu istovremeno biti i članovi Skupštine i birati sami sebe.

    Kako je moguće da su članovi Izvršnog odbora istovremeno i članovi Skupštine te biraju sami sebe?

    Na kraju, ali ne i manje bitno, predsjednik Uprave u prekršaju Igor Kodžoman prema Zakonu o sportu, a zbog prekršaja u sportu ne smije biti ni predsjednik Uprave ni član Skupštine ili bio kojeg tijela kluba. Samo je pitanje
    misli li gospodin Kodžoman poštovati zakone Republike Hrvatske i sam dati ostavku ili će čekati neizbježan nalaz Sportske inspekcije.

    Niz amaterskih nepravilnosti koje svaku odluku takozvane Skupštine stavlja van snage govori u prilog zakonskih propisa koji kažu da svaki član treba imati mogućnost birati i biti biran te spriječiti da u istoj sjede nekompetentne osobe. Jedino pohvalno je konačno prepoznavanje da po zakonu klub treba imati i likvidatora. Nadamo se da će u budućnosti prepoznati i druge zakone RH i najprije uskladiti svoj rad sa Zakonom o udrugama kako bi u GNK Dinamu imali i prvu legalnu Skupštinu. – zaključili su iz “Dinamo – to smo mi”."

    DTSM im se svaki, ali baš svaki, puta toliko popiša po faci na toliko kulturan način da me stid više i čitat. Samo jako dalje.
  • 000
    941
    Kakav volej, neugodno za gledati. Poput Roberta Carlosa u najbolje dane :up: :strong:
  • Infinity
    15.2k
    Ono kad sam sebe uspijes uvjeriti da su interna pravila iznad drzavog zakona i da sam sebi odredjujes sudbinu na tako jednostavan nacin.
  • Guinness
    1.9k
    Telegramu je s Prekršajnog suda u Zagrebu potvrđeno da su GNK Dinamo i njegov direktor Igor Kodžoman pravomoćno kažnjeni zbog kašnjenja s objavom financijskih izvješća. Zanimljivo je da je unatoč postojanju ove presude predsjednik Dinama Mirko Barišić jučer izjavio kako se s klubom ne može povezati niti jedna pravomoćna presuda.

    “Mi nemamo nijednu pravomoćnu presudu, dakle apsolutno sva, čitava stvar je u okvirima, jer tih presuda nema. Statut je to regulirao, ako bi bilo nekakvih presuda ili krivična djela on to regulira, mi ih zasada nemamo i nadam se da ih nećemo ni imati”, rekao je Barišić nakon jučer održane skupštine Dinama.



    https://www.telegram.hr/politika-kriminal/telegram-prvi-objavljuje-pravomocnu-presudu-dinamo-i-njegov-financijski-direktor-kaznjeni-su-zbog-skrivanja-izvjestaja/

    Kopiran post sa SNET-a
  • LovroZG
    1.3k
    Mislim da je ovo najbolja tema za ovo pa...Šimić je posto član stručne komisije HNS-a?
    https://www.24sata.hr/sport/kako-to-dario-simic-nekada-protivnik-saveza-usao-u-hns-606196
  • BluePhone67
    3.1k
    Anketa: Jeste li spremni za Dinamovo proljeće?
    Dok se prva momčad priprema za proljetni dio sezone, mi se pripremamo za Dinamovo proljeće o čemu više u narednim tjednima

    Za početak pozivamo sve Dinamovce da odvojite pet minuta svojeg dragocjenog vremena, ispunite anketu i provjerite – Jeste li spremni za Dinamovo proljeće?

    >> ISPUNI ANKETU: JESTE LI SPREMNI ZA DINAMOVO PROLJEĆE <<

    http://dinamotosmomi.com/2019/01/11/anketa-jeste-li-spremni-za-dinamovo-proljece/
  • BluePhone67
    3.1k
    Sutra u 10 h DTSM ima live video prijenos i obracanje. Prijenos mozete popratiti na face stranici.

    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2298047653561617&id=152476774785393
  • Mr Anderson
    5.2k
    Pokušavam to pratit prek mobitela, i kad stavim zvuk na najjače jedva čujem nešto. Jel prati netko?
  • Blaz
    350
    koncert u domu sportova 23.2. povodom dinamovog proljeca , nastupaju tram 11 , sank , jura i film i kawasaki 3p . od 8.2. pocinje izlozba i trajat ce 12 dana.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.