• Bosna86
    11.1k
    Svjedoci smo kako su godinama navijaci Dinama bili jedan ili nekad i vise koraka iza sistema.. Uvijek su Dinamovi navijaci pravili reakcije na akcije... Otvaramo jednu od ozbiljnijih tema na Zoni koja ce na jednoj nizoj razini probati to promijeniti.. Imali smo teme kao sto su Dinamovi potencijali i Gdje vidite Dinamo u buducnosti na kojima su iznijete neke zanimljive ideje. Cilj ove teme je da se te 2 teme podignu na visu razinu. Neki ultimativni cilj Dinamovih navijaca su demokratski izbori. Predmet rasprave su sljedeca pitanja:
    1) Koji je to smjer u kojem zelite viditi Dinamo? Za neke navijace Dinama je najbitnije da budemo ispred Hajduka, za druge je to podizanje infrastrukture bez obzira na rezultat, treci zele samo posten Dinamo pa makar i u drugoj ligi ... ( Koliko god vam odgovori bili logicni, razmisljajte da ima svakakvih navijaca )
    2) Koji je izborni model najbolji za nas klub? Direktno biranje predsjednika ili biranje NO kao u Hajduku?
    3) Kako sprijeciti nastanak struja u klubu i stvaranje malih Mamica?
    4) Sto mislite o privatizaciji po modelu 50+1 i moze li on realno uopce zaziviti kod nas
  • Kwedi
    3.8k
    1. Klub bi trebao bit na prvom mjestu, a ne na kojoj je poziciji ili kojem natjecanju su Hajduk, Rijeka ili Inker
    2. Model Hajduka je moguć jedino u Hajduku zbog xy situacija, gdje članovi biraju NO u šdd-u tako da to ni faktički nije moguće
    3. Statutom
    4. Ne jer zakonodavstvo ne dozvoljava
  • Bosna86
    11.1k
    Hipotetski, dignemo kredit 60 milja eura za stadion i kamp i Hajduk uzme titulu.. Kako osigurati stabilnost u klubu i da se svi ne dignu na noge... Je li moguce u Hrv nekoga istrpiti ako nema rezultata
  • Kwedi
    3.8k
    Pa nek uzmu titulu. Igramo sa Bradvićima, Čuturama i Leutarima + juniori dve, tri sezone s ciljem zvanim stadion.
    Isti kurac kad bi se hipotetski krenulo iz sedme lige.
  • Bosna86
    11.1k
    Koliko bi ljudi takav scenarij prihvatilo, ja prvi nemam nista 5 godina trpiti za normalan stadion
  • marcio amoroso
    31.4k
    Uopće nema potrebe da se trpi za novi stadion. Samo prodaja Olma i još jednog od vrijednijih igrača je dovoljna za stadion. Naravno ako nema provizija i Međugorja.
  • Kwedi
    3.8k
    Ako bi trezveno, realno i ekonomično gledali - treba li novi stadion, za koliko para?

    Dinamo u nekoj normalnoj situaciji s održavanjem sadašnje razine kadra mogao bi istovremeno (g)raditi stadion sukladno svojim potrebama.
  • marcio amoroso
    31.4k
    Novi stadion apsolutno treba po meni. Ne megalomanski nego neki skromni lijepi stadion za nekih 18-22 tisuće gledatelja. To se mora moći napraviti za nekih 40 milijuna.
    I zato kažem da rezultat apsolutno ne mora trpiti ako se ne pune tuđi džepovi.
  • Mali dioničar
    13.4k
    Pa da, jedino ispravno je što @Kwediveli. Stadion se treba financirati iz tekućih prihoda.

    Trenutno se može kreditirati izgradnja stadiona po 1-2% kamatne stope i bilo bi suludo transfere igrača investirati u stadion umjesto reinvestiranja u momčad.

    Poslovna bilanca kluba je dovoljno dobra da se investira i u stadion i u momčad.
  • marcio amoroso
    31.4k
    Ma samo da se mi riješimo punjenja džepova kojekakvih jebivjetara lako bi bilo za stadion. Normalna uprava koja radi za dobrobit kluba riješi pitanje stadiona u roku 2 godine.
  • Bosna86
    11.1k
    Po meni je lakse otrpiti par sezona, nego otplacivati kredit 10-15 g
  • deda
    26.3k
    Preklapamo teme. Imamo temu - privatizacija ili članski sistem, stadion, a sad ovdje malo o svemu. Glavno pitanje nakon Mamića je ustroj kluba. Kako god rupa će ostati jer se ne stvara nikakav rukovodeći zdrav kadar već 15 godina.
  • Bosna86
    11.1k
    U teoriji bi nakon Mamica na izborima trebalo biti dobrih kandidata jer klub ima reputaciju u europu i dobru bazu u mladjim kategorijama, ali u praksi me strah kakvi ce se ljudi kandidirati
  • Infinity
    14.9k
    Ako rezultat trpi to znaci da nece biti ni para, kako od UEFA-e tako i od prodaje igraca. Ne znam od kojih cemo onda para praviti stadion. Da nam sponzori iskrcavaju lovu pa OK, ali mi zivimo od rezultata i ako rezultat pati prije cemo u bankrot nego napraviti novi stadion.

    Rezultat moze trpjeti jednu jedinu sezonu u kojoj bi Dinamo prosao deset najskupljih igraca i odigrao sezonu za k*. Dobili bi lovu, napravili stadion i za godinu doveli deset novih igraca za free transfer uz dobru placu i da se krene po rezultat i pare od UEFA-e, jer nakon sezone za k* sigurno nece biti para od transfera. Svaka sezona cekanja bi bila gubitak vremena, jer bez rezultata Dinamo ne bi imao ni pare, pa se ne bi imalo sta ustedjeti.
  • GZomanid
    563
    I da imaš svake sezone 100M dobiti, opet ne znači da će ti Bandić dati da gradiš išta..
  • Mali dioničar
    13.4k


    Pa onda kupiš zemlju i gradiš, di je problem?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.